آئین تجلیل و تکریم از خانواده های معظم شهدای فاطمیون در تالار شهر مشهد برگزار شد .

 

به گزارش پایگاه خبری پاژنگار، در این مراسم ابتدا حجت الاسلام سید زهیر مجاهد مسئول سابق گروه رسانه فاطمیون و فعال فرهنگی افغانستانی اظهار داشت؛ بازگویی ظرفیت های انقلاب اسلامی تکلیف آحاد جامعه و یکی از بزرگترین ظرفیت های انقلاب شیعیان افغانستانی است.

 

وی در ادامه به حضور هزاران نفری افغانستانی ها در هشت سال دفاع مقدس اشاره و گفت؛ این عشق و دلدادگی به خاطر آرمان ها و شعارهای انقلاب اسلامی بود که دم از اسلام بدون مرز، عدالت، برابری و برادری می زد، آرمان هایی که ملت های زجر کشیده و زیر بار ظلم برای دفاع از آن خود را به جبهه های ایران رساندند.

 

در ادامه این مراسم حجت الاسلام و المسلمین مسعود عالی با ذکر نکاتی پیرامون پیامبر گرامی اسلام(ص) روز مبعث را یکی از بزرگترین اعیاد اسلامی دانست و افزود؛ پیامبر اسلام(ص) در مقابل آن همه فشار دشمنان لحظه ای از هدف خود بازنگشت و با قدم های استوار آنچه حق بود را اعلام کرد.

 

وی از خانواده معظم شهدا به عنوان استوانه های نظام یاد کرد و گفت؛ این شهدا با جان فشانی و ایثار از آسایش و راحتی خود گذشتند تا مبادا خدشه ای به انقلاب اسلامی وارد شود.

 

حجه الاسلام عالی در ادامه از سردار شهید ابوحامد یاد و افزود؛ انقلاب اسلامی متعلق به همه مظلومان عالم است و این چنین است که امثال شهید ابوحامد با یاران خود برای دفاع از انقلاب اسلامی وارد میدان شدند و توانستند نگاه مردم را به خود جلب کنند.

 

وی جایگاه لشکر فاطمیون را تحولات منطقه ستود و تاکید کرد؛ لشکر فاطمیون با حضور قدرتمندانه ثابت کرد که نگاه های بعضی به مهاجرین افغانستانی اشتباه بوده و با رشادت و شهادت خود خاک غربت را از صورت افغانستانی ها پاک کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *