رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی با بیان این که اقتصاد کشور سیاسی شده است، گفت: اقتصاد ایران مبتنی بر اقتصاد علمی نیست.

به گزارش پایگاه خبری پاژ نگار، حسن حسینی رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: اقتصاد کشور در پیچ خبر ها می چرخد.

وی افزود: با اعلام یک خبر دلار و سکه افزایش یافته و با یک شخصیت های سیاسی قیمت آن کاهش می یابد.

حسینی خاطرنشان کرد: شعار ها از تولید زودتر حرکت می کنند، هرکس در تولید نباشد فکر می کند با اخبار اعلام شده تمام مشکلات حل شده است. ما در تامین زیرساخت ها مانند برق، گاز زمین و … مشکل داریم.

وی با اشاره به این که یکی از مشکلات واحدهای تولیدی نبود نیروی متخصص کاری است، گفت: کار زیاد است ولی آدم کارکن کم است، ما در سال گذشته توانستیم ۲۵۰  نفر را جذب واحدهای تولیدی کنیم.

در ادامه این نشست خبری امیررضا رجبی مدیر کل سازمان صنعت معدن و تجارت خراسان رضوی همچنین گفت: آمارها در سه ماهه اول سال به خوبی نشان می دهد که چه میزان افزایش صادرات به کشورهای همسایه داشته ایم.

وی افزود: در استان خراسان رضوی عمده واحدهای تولیدی خصوصی هستند ایجاد پردیس های صنعت و معدن یکی از برنامه های ماست که زمینه همکاری با فناوران، دانش بنیان ها و دانشگاه ها را با صنعت فراهم می کند.

رجبی خاطرنشان کرد: در گذشته سنگ آهن شهرستان خواف مستقیماً به چین صادر می شد اما امروزه با زدن کارخانه کنسانتره دیگر خام فروشی نداریم و خوشبختانه خام فروشی در این منطقه به صفر رسیده است.

وی یادآور شد: تعداد ۳۷۳ واحد تولیدی دچار مشکلات فراوانی هستند که سعی و تلاش داریم مشکلات آنان را برطرف کنیم، در سه سال اخیر سرمایه گذاری در زیرساخت های کشور انجام نگرفته و بخش عمده مشکلات واحدهای تولیدی نبود زیرساخت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *