رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس کشور با بیان این که در حماسه هشت سال دفاع مقدس، مردم با عقلانیت دفاع کرده و پیروز میدان شدند، گفت: دفاع مقدس یک دفاع عقلانی بود.

به گزارش پایگاه خبری پاژنگار، سردار سرتیپ بسیجی بهمن کارگر رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در مراسم رونمایی از جلد اول دانشنامه دفاع مقدس و افتتاح کتابخانه تخصصی دفاع مقدس استان خراسان رضوی که در مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان خراسان رضوی برگزار شد، اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب اسلامی امسال در دیدار با فرماندهان و پیشکسوتان دفاع مقدس و مقاومت تحلیل کاملی از دفاع مقدس ارائه کردند.

وی ادامه داد: فرمانده معظم کل قوا در سخنان امسال خود به مناسبت هفته دفاع مقدس از انقلاب اسلامی، وجود حضرت امام خمینی (ره) به عنوان فرمانده کل قوا و جوانان به‌عنوان سه عامل مهم در پیروزی مردم در دفاع مقدس نام بردند که دشمن در محاسبات خود آن‌ها را نادیده گرفته بود.

کارگر خاطرنشان کرد: نقش امام خمینی (ره) به عنوان مرجع تقلید و ولی فقیه در مدیریت جنگ بسیار حائز اهمیت بود و دنیا باور نمی‌کرد با مدیریت ایشان جمهوری اسلامی در دفاع مقدس پیروز شود.

وی یادآور شد: مدیریت دفاع مقدس توسط امام خمینی (ره) باعث بسیج مردم و الگو شدن این نوع مدیریت شد.

رئیس ستاد مرکزی گرامیداشت مناسبت‌های ملی دفاع مقدس و مقاومت با بیان این که برای اولین بار آمریکایی‌ها سلاح شیمیایی را در اختیار ارتش بعث عراق قرار دادند، ابراز داشت: دفاع مقدس یک دفاع عقلانی بود. در این حماسه مردم با عقلانیت دفاع کردند و پیروز میدان شدند. فرماندهان جنگ بر سر موضوعات مربوط به دفاع مقدس به بحث می‌نشستند و بعد از خرد جمعی تصمیم‌گیری می‌شد.

وی تأکید کرد: ایمان، عقلانیت و ایستادگی و مقاومت مولفه‌های اساسی دفاع مقدس بودند که در تحقق پیروزی جمهوری اسلامی نقش تعیین‌کننده‌ای داشتند.

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس بیان داشت: جنگ مسلماً خوب نیست، جمهوری اسلامی از ابتدا به دنبال جنگ نبوده و نخواهد بود اما ذلت را نمی‌پذیرد و مقاومت را به‌عنوان راهبرد اساسی دنبال می‌کند.

سردار کارگر یادآور شد: تمام موهبت‌هایی که از آن برخودار هستیم، عزت و امنیت امروز نظام مقدس جمهوری اسلامی به برکت دفاع مقدس به دست آمده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ضرورت تدوین دانشنامه استانی دفاع مقدس عنوان داشت: براساس تأکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی دانشنامه دفاع مقدس باید مستند و بر مبنای اسناد تدوین شود. اگر این کتاب مرجع و دقیق باشد پاسخ سوالات مربوط به دفاع مقدس داده خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *