مدیر عامل سازمان آرامستان های مشهد با بیان این که به طور متوسط روزانه تعداد 60 نفر در مشهد فوت می کنند، گفت: آمار فوت مردان به دلیل آسیب پذیر بودن بیشتراز زنان است .

به گزارش پایگاه خبری پاژنگار ، مهندس مهدی علی آبادی، مدیرعامل سازمان مدیریت آرامستان‌های شهرداری مشهد در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: برنامه‌ریزی‌های امسال با سال گذشته تفاوت‌هایی دارد.

وی افزود: یکی از تفاوت‌ها افزایش سه درب ورود و خروج و هماهنگی برای اجرای انضباط ترافیکی در معابر با پلیس راهور در بهشت رضا (ع) است. این در حالی است که بار ترافیکی و ورودی خودروها گنجایش میزان خودروهای مراجعه‌کننده را ندارد.

مدیرعامل سازمان مدیریت آرامستان‌های شهرداری مشهد بیان کرد: با توجه به این که متکدیان مانع از برگزاری مراسم چراغ برات می شوند، جمع‌آوری شده و همچنین ساماندهی دست‌فروشان با کمک منطقه هفت انجام می‌شود. لذا هیچ دست‌فروشی را تا روز جمعه نخواهیم داشت.

وی در خصوص رعایت مسائل ایمنی نیز گفت: با هماهنگی‌های انجام‌شده خودروهای آتش‌نشانی و هلال‌احمر نیز همچون گذشته درایام چراغ برات در آرامستان ها مستقر خواهند شد. همچنین ایستگاه فرهنگی با موضوعیت انتظار نیز دراین ایام پیش‌بینی‌شده است.

علی‌آبادی افزود: با توجه به اینکه مسیریابی بلوک‌ها یکی از دغدغه‌ها بود لذا برای حل این مشکل فرایند نام‌گذاری معابر بهشت رضا (ع) را در شورای اسلامی شهر در حال پیگیری هستیم.

وی خاطر نشان کرد: از مسیریاب‌ها بهره گرفته و دراین راستا در ابتدای ورود مردم به بهشت رضا (ع) نقشه‌ای در اختیار آن‌ها قرار می‌گیرد تا از طریق کیو آر کد و شماره بلوک ثبت‌شده روی آن آدرس موردنظر را از طریق گوشی تلفن همراه پیدا کنند.

مدیرعامل سازمان مدیریت آرامستان‌های شهرداری مشهد در پایان بیان کرد: با توجه به حجم بالای تردد در مسیرهای منتهی به بهشت رضا (ع) درخواست ما از شهروندان دراین ایام، استفاده از حمل‌ونقل عمومی است، همچنین برای رفاه حال مراجعات تعداد زیادی ون نیز در آرامستان ها برای جابه‌جایی شهروندان پیش‌بینی‌شده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *