سرپرست پایانه‌های مسافربری شهرداری مشهد با بیان این که بیشترین تردد در ۱۰ سال اخیر مربوط به ۱۳۹۳ بوده که ۲۵ میلیون و ۱۸۲ مسافر داشتیم، گفت: سال 93 سال طلایی سفر برای مردم ایران بوده است

به گزارش پایگاه خبری پاژنگار، سید مهدی امامی میبدی سرپرست پایانه‌های مسافربری شهرداری مشهد در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: هر سال برای استقبال از بهار برنامه‌های ویژه تدارک دیده می‌شود که در جلسات برگزار شده، آماده‌سازی مراکز اسکان موقت و اضطراری در پایانه مسافربری را در دستور کار داشتیم.

سرپرست پایانه‌های مسافربری شهرداری مشهد در ادامه گفت: در سال ۱۴۰۱ توسط یک میلیون و ۱۴۸ هزار دستگاه اتوبوس، مینی‌بوس و خودروهای برون شهری به ۲۰ میلیون و ۳۶۱ هزار مسافر خدمت‌رسانی شده است که نسبت به مشابه سال قبل ۴۴ درصد افزایش مسافر را شاهد بوده‌ایم.

وی بیان کرد: جهت رفاه حال زائران و مسافران اکیپ‌های مختلفی در ایام نوروز در پایانه‌ها مستقر شدند. در سال ۱۴۰۱ توسط یک میلیون و ۱۴۸ هزار دستگاه اتوبوس، مینی‌بوس و خودروهای برون شهری به ۲۰ میلیون و ۳۶۱ هزار مسافر خدمت‌رسانی شده است که نسبت به مشابه سال قبل ۴۴ درصد افزایش مسافر را شاهد بوده‌ایم.

امامی ادامه داد: همچنین میزان وسیله نقلیه اتوبوس، مینی‌بوس و تاکسی برون شهری ۱۵ درصد افزایش داشته که ۶۰ درصد سفرها مربوط به پایانه مسافربری امام رضا (ع)، ۱۲ درصد از طریق پایانه راه ابریشم، ۲ درصد ایستگاه سوار حافظ، ۵ درصد ایستگاه سوار کلات و ۲۱ درصد ایستگاه سوار میثاق بوده است.

سرپرست پایانه‌های مسافربری شهرداری مشهد گفت: پنج شهر پرتردد در سال گذشته نیشابور، قوچان، تربت‌حیدریه، کاشمر و سبزوار و پنج شهر پرتردد خارج از استان شامل تهران، بجنورد، زاهدان، بیرجند و اصفهان بودند.

وی گفت: بیشترین تردد در ۱۰ سال اخیر مربوط به ۱۳۹۳ بوده که ۲۵ میلیون و ۱۸۲ مسافر داشتیم و در دو سال گذشته که کرونا بوده کمترین مسافر حدود ۱۰ میلیون ثبت شده است.

امامی میبدی با اشاره به ارائه خدمات متفاوت به زائران خاطرنشان کرد: یکی از خدمات این بوده که با معرفی‌نامه از آستان قدس، خدمات رایگان به ۴۶۸۰ مسافر در راه مانده برای بازگشت به مقاصدشان ارائه شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *