عضو شورای سیاستگذاری جشنواره خوشنویسی شکوه شاهنامه با بیان این که در مرحله اول این جشنواره تصویر بیش از ۷۰۰ اثر به صورت دیجیتال دریافت شده، گفت: نخستین جشنواره خوشنویسی شکوه شاهنامه در مشهد برگزار می شود.

به گزارش پایگاه خبری پاژنگار، حسین صالحی عضو شورای سیاستگذاری جشنواره خوشنویسی شکوه شاهنامه در نشست خبری با اصحاب رسانه در مشهد اظهار کرد: جشنواره ملی خوشنویسی به صورت فراخوان ملی و صرفاً در حوزه خط نستعلیق با محوریت اشعار شاهنامه برگزار می‌شود.

وی افزود: جشنواره شکوه شاهنامه با هدف پیوند زدن بین ادبیات فارسی و هنر پارسی اقدام به انتشار فراخوان کرد. از بین خطوط رایج، خط نستعلیق را که به عنوان شناسه هنر ایران می‌شناسند، انتخاب کردیم.

صالحی خاطر نشان کرد : معمول هست که در این‌گونه جشنواره‌ها نسخه مشخص و واحدی از ابیات در نظر گرفته می‌شود اما ما این محدودیت را برای شرکت کنندگان قائل نشدیم. البته با کمک بزرگان و هنرمندانی مثل محمدرضا فرزین، محمدجعفر یاحقی، علیرضا قیامتی و… ابیاتی را پیشنهاد دادیم.

وی افزود: تصویر بیش از ۷۰۰ اثر را به صورت دیجیتال در مدت زمان کوتاه این فراخوان دریافت کردیم. هیئت داوران جشنواره متشکل از اساتید بزرگی چون غلامحسین امیرخانی، میرحیدر موسوی و علی شیرازی این آثار را ارزیابی کردند و از این میان ۱۵۰ اثر برای مرحله نهایی انتخاب شده است.

عضو شورای سیاستگذاری جشنواره خوشنویسی شکوه شاهنامه یادآور شد: یکشنبه ۳۱ اردیبهشت در مراسمی نتایج نهایی بخش رقابتی اعلام خواهد شد و مراسم اعطای جوایز و افتتاح نمایشگاه برگزیده آثار را هم خواهیم داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *