همزمان با هفته گرامیداشت جهاد کشاورزی کارخانه قهوه و فرآورده‌های جانبی کیهان گیتی فرداد با نام تجاری استانس در فاز چهار شهرک صنعتی مشهد افتتاح گردید.

به گزارش پایگاه خبری پاژنگار، محسن داوری فرماندار شهرستان مشهد در مراسم افتتاح این کارخانه گفت: این هفته به نام جهاد نامگذاری شده که در واقع هفته جهادگری است. معنی جهاد از تلاش می‌آید، امروزه جهاد ابعاد وسیعی پیدا کرده است.

داوری خاطر نشان کرد: بیشتر جهاد را جنگ با دشمن معنی می‌کنیم ولی امروزه باید در عرصه هایی که خدمت رسانی به مردم است، معنا کنیم.

وی افزود: در این هفته در این مکان یک اقدام جهادی اتفاق افتاد که به موسسین آن باید تبریک گفت، مدیران کارخانه جوان هستند و جوانان باور داشتند که ما می‌توانیم و این که امیدوار به آینده بودند.

داوری تاکید کرد: کسانی که در عرصه های مختلف حرفی برای گفتن دارند، از یک کار کوچک و غیر باور شروع کردند و امروز به این جا رسیدند. به موسسین این کارخانه افتخار می‌کنیم.

وی تاکید کرد: ما نه تنها نباید برای کار آنها مشکل ایجاد کنیم بلکه باید کارشان را تسهیل کنیم. من به موسسین پیشنهاد می‌کنم در حوزه‌های دیگر وارد و صنعت دیگری را فعال کنند. ما نیز برای توسعه و تسهیل آنان مطابق قانون از هر کاری باشد دریغ نمی‌کنیم.

غلامرضا قنبری، مدیر کل جهاد کشاورزی خراسان رضوی نیز در ادامه این مراسم گفت: ایجاد این گونه واحدها در راستای اشتغال و تامین نیاز کشور است، که در کاهش قیمت در بازار نقش ایفاء می‌کند.

وی با اشاره به این که واردات قهوه بالغ بر ۴۵ هزار تن در سال است، عنوان کرد: در داخل کشور بیشتر در عرصه صنایع غذایی کاربرد دارد. اما به لحاظ خواص و فرآورده‌های آن در حوزه‌های بهداشتی و درمانی، صنایع پوست و چرم از فرآورده‌های این محصول استفاده می شود.

شایان ذکر است؛ شرکت کیهان گیتی فرداد با نام تجاری استانس، در سال ۱۳۹۰ از یک قهوه فروشی کوچک با سرمایه شخصی دو دوست آغاز و سپس تبدیل به کارگاه کوچک گردید و اکنون شاهد افتتاح کارخانه آن هستیم. این مجموعه در یک بازه زمانی شش ماهه، با هزینه ۴۷ میلیارد تومان با ظرفیت دو هزار تن در سال به بهره‌برداری رسیده است. این مجموعه اشتغال ۴۰ نفر را به صورت مستقیم و ۹۵۰ نفر را به صورت غیر مستقیم فراهم نموده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *