رئیس دانشگاه علوم اسلامی رضوی و عضو کارگروه مدرسه تابستانی دارالعلم، هدف از راه‌اندازی نخستین مدرسه علمی تابستانه با عنوان «دارالعلم» را بهره‌مندی اساتید و طلاب حوزه علمیه سراسر کشور از فضای صحن و سرای بارگاه امام رضا(ع) در ایام فراغت فصل تابستان ذکر کرد.

به گزارش پایگاه خبری پاژنگار ، حجت‌الاسلام و المسلمین محسن جهانگیری ، رئیس دانشگاه علوم اسلامی رضوی گفت: طرح اعتکاف علمی یا دارالعلم به منظور کسب علم و دانش طلاب سراسر کشور با حضور اساتید مطرح حوزه و دانشگاه در فضای معنوی و روحانی حرم مطهر رضوی و در ایام فراغت فصل تابستان مطرح شد.

وی افزود: این فضا در مدارس میرزا جعفر، خیرات‌خان و سایر مدارس وابسته به حرم مطهر رضوی مهیا شده و با هماهنگی حوزه علمیه خراسان و دانشگاه علوم اسلامی رضوی آماده میزبانی از طلاب و اساتید حوزه علمیه است.

حجت الاسلام و المسلمین جهانگیری همچنین با اشاره به تاریخچه حضور اساتید و علمای حوزه قم و سایر حوزه های علمیه در مدارس علمیه مشهد، حضور پررنگ طلاب در حرم مطهر را از دیگر اهداف راه‌اندازی این مدرسه تابستانه ذکر کرد

وی افزود: در فصل تابستان که تعدادی از دانشجویان دانشگاه علوم اسلامی رضوی به شهر و دیار خود باز می‌گردند فرصت مناسبی است که طلاب سراسر کشور از حضور علما در این فضای علمی استفاده و کسب فیض کنند.

عضو کارگروه مدرسه تابستانه دارالعلم خاطر نشان کرد: مدرسه تابستانه «دارالعلم» در قالب سه مدرسه علمی فقه ، اصول، کلام ، فلسفه ، ادبیات و تفسیر  و با حضور 300  طلبه و استاد برجسته ازحوزه‌های علمیه سراسر کشور از 14 مرداد تا 26 مرداد ماه سال جاری به مدت دو هفته کار خود را آغاز می‌کند.

وی برگزاری نشست های علمی و ارائه دروس عمومی را از دیگر برنامه‌های جانبی این مدرسه ذکر یادآور شد: اساتید و مدرسان مدرسه تابستانه «دارالعلم» از اساتید برجسته قم و مشهد هستند که برای تدریس در این اعتکاف علمی دعوت شده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *