معاون وزیر آموزش و پرورش با بیان این که معلمان در مدارس غیردولتی باید هویت و شناسنامه داشته باشند ، گفت: اگر معلمی کارت صلاحیت نداشته باشد بعد از سه سال اجازه ورود به مدارس را نخواهد داشت.

به گزارش پایگاه خبری پاژنگار، احمد محمودزاده در نشست خبری در مرکز رفاهی امام علی (ع) مشهد اظهارکرد : معلمان در مدارس غیردولتی باید هویت و شناسنامه داشته باشند. یکی از موضوعات کلیدی ما، بهسازی و ارتقای صلاحیت حرفه‌ای معلمان مدارس غیردولتی است.

معاون وزیر و رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی وزارت آموزش و پرورش در ادامه بیان کرد: طبق برنامه‌ریزی‌ها در سه سال آینده مجموعاً ۳۶۰ ساعت دوره آموزشی از طریق دانشگاه فرهنگیان و همکاری سازمان پژوهش آموزشی برگزار شده است.

وی گفت: معلمان شناسنامه‌دار خواهند شد و اگر کارت صلاحیت نداشته باشند بعد از سه سال اجازه ورود به مدارس را نخواهند داشت.

محمودزاده ادامه داد: از اواخر تیرماه سال جاری ۶۰ ساعت کلاس آموزشی برنامه ریزی کردیم. این طرح برای اولین بار اتفاق افتاده است و دوره‌ها به صورت حضوری و در بعضی نقاط تلفیقی خواهد بود.

معاون وزیر آموزش و پرورش افزود: رویکردهای تربیتی و فرهنگی را نیز از طریق معاونت تخصصی پرورشی پیگیر هستیم. چهار برنامه جدی را با محوریت نماز با همکاری ستاد اقامه نماز خواهیم داشت که شامل جشن‌های تکلیف و گفتمان نماز است.

وی در خصوص ساماندهی شهریه مدارس غیرانتفاعی گفت‌: از سال گذشته بحث ساماندهی را شروع کردیم و یک بازه مشخص و مشترک برای شهریه در نظر گرفتیم. تاکنون در استان خراسان رضوی و شهر مشهد گزارشی مبنی بر شهریه خارج از عرف دریافت نکردیم. امیدواریم بتوانیم در سراسر کشور با مدیریت شهریه فعالیت‌های تعلیم و تربیت را هم مدیریت کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *