مدیر کل و دبیر مشاوران وزرا و دستگاه های اجرایی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: مشاوران وزرا درامور ایثارگران و روسای دستگاه های اجرایی به درخواست حدود سه هزار ایثارگر در سفر به خراسان رضوی رسیدگی می‌کنند.

به گزارش پایگاه خبری پاژنگار، رضا رحیمی نسب در نشست خبری تبیین هشتمین سفر مشاوران وزرا در امور ایثارگران به مشهد افزود: تاکنون مشاوران وزرا در امور ایثارگران هفت دوره سفر به استان های مختلف داشته اند و مشاوران دستگاه های اجرایی مختلف با توجه به وضعیت ارتباط ایثارگران با دستگاه مربوطه و جمعیت استان ها در هر دوره با حدود ۲ تا ۳ هزار ایثارگر ملاقات داشته و به تقاضای آنها رسیدگی کرده اند.

وی بدون ارائه آمار دقیقی از عملکرد مشاوران وزرا در سفرهای استانی یاد شده بیان داشت: درخواست ها در خصوص تبدیل وضعیت ایثارگران در دستگاه های اجرایی، وضعیت مسکن و سایر مسائل و همچنین تبیین فرهنگ ایثار و شهادت از جمله مطالبات عمده مطرح شده ایثارگران در دیدار با مشاوران وزرا بوده و آمار دقیقی از به سرانجام رسیدن این پیگیری ها به بنیاد شهید  اعلام نشده است.

مدیر کل و دبیر مشاوران وزرا و دستگاه های اجرایی بنیاد شهید و امور ایثارگران همچنین اظهار داشت: در خصوص ترویج فرهنگ ایثار و شهادت قصور داشته ایم، فرهنگی که می تواند به نابسامانی های فرهنگی فعلی سروسامان بدهد و چالش های پیش روی جامعه را برطرف کند.

رحیمی نسب ادامه داد: هنوز چند دهه از جنگ ایران و عراق نگذشته اما نقش ایثارگران دیده نشد و بسیاری نخواستند این نقش دیده شود که ما مسوولان و رسانه ها در این خصوص باید به وظائف خود عمل نمایند.

وی خاطر نشان کرد: کهنه سربازان در دنیا با هر دیدگاهی قهرمان هستند، در خصوص این قهرمانان در ایران ما مسوولان و رسانه ها نقش زینبی خود را ایفا نکرده ایم، بطوری که شهدا و جانبازان که در واقع قهرمانان واقعی هستند را فراموش کرده ایم، باید مظلومیت شهدا و ایثارگران و اهمیت آنها برای حفظ دین، ارزش ها و خاک و کیان ایران را نشان دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *