به مناسبت فرا رسیدن ۲۸ مرداد سالروز کودتای ننگین انگلیسی _ امریکایی، سردار غیاثی فرمانده سپاه امام رضا علیه السلام پیامی را صادر کرد.

به گزارش پایگاه خبری پاژنگار، در بخشی از این پیام آمده است، کودتای ۲۸ مرداد به عنوان یکی از مهم‌ترین و سرنوشت ساز‌ترین حوادث سیاسی تاریخ معاصر کشورمان سرمنشاء بسیاری از حوادث تلخ تاریخی این سرزمین به حساب می‌آید

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است : چرخش و انتقال قدرت صورت گرفته در این کودتا نمونه دیگری از تلاش استعمار خارجی به مدد استبداد داخلی برای محروم ساختن ملت و کشور ایران از سه مولفه الهام گرفته از آموزه‌های دینی، یعنی استقلال، آزادی و کرامت انسانی است.

در ادامه این پیام می‌خوانیم همواره در طول تاریخ با توجه به منطقه سوق الجیشی ایران دولت‌های استکباری در صدد تسلط بر کشورمان بودند و همیشه برای رسیدن به این خواسته نامشروع خود از هیچ توطئه‌ای فروگذاری نکردند.

دولت انگلیس هم پس از ملی شدن صنعت نفت به جهت از دست دادن یکی از منابع عمده ارزی خود لحظه‌ای از توطئه علیه دولت مصدق دست برنداشت و در این راه به نتیجه کودتا رسید تا با سرنگونی مصدق به امیال نامشروع خود دست یابد و عاقبت در ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ با همدستی آمریکا و دیگر چپاولگران استکبار توانست حکومت مصدق را سرنگون کند.

همچنین در ادامه این پیام این چنین آمده است؛ دولت‌های استکباری از زمان پیروزی انقلاب اسلامی، همواره با دسیسه‌های گوناگون در صدد به دست آوردن امتیاز بوده تا بتوانند خواسته های خود را بر ایران اسلامی تحمیل کنند ولی مردم دریادل و نستوه کشورمان با توکل بر خداوند، توانسته اند بر تمامی توطئه‌ها و حرکت‌های غیر انسانی استکبار جهانی به سرکردگی آمریکای جنایتکار فائق آیند.

ملت ایران در همه صحنه‌های سرنوشت ساز پس از انقلاب اسلامی حضوری شکوهمندانه و بصیرانه داشته‌اند و تا رسیدن به پیروزی نهایی و به اهتزاز درآوردن پرچم عزت اسلام ناب محمدی توسط حضرت بقیه الله الاعظم عجل الله تعالی در کنار رهبر معظم انقلاب حضرت امام خامنه‌ای لحظه‌ای از پای نخواهند نشست و جنایاتی همچون حادثه تروریستی شاهچراغ که به سرکردگی آمریکای زخم خورده و کینه توز حمایت و پشتیبانی می‌شود ملت ایران را مستحکم‌تر و منسجم‌تر خواهد کرد.

سردار غیاثی در پایان این پیام آورده است، ملت بزرگ ایران اسلامی با رهبری رهبر حکیم و فرزانه خود کید دشمنان این نظام و انقلاب را به خودشان برخواهد گرداند و با الهام از ماجرای کودتای ۲۸ مرداد هیچگاه به آمریکا اعتماد نخواهد کرد چرا که آمریکا نشان داده قابل اعتماد نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *