کارگروه تخصصی بورس و شرکت پدیده و انجمن سرمایه گذاری شرکت های ساختمانی در اتاق بازرگانی مشهد با حضور مدیران بورس، فرابورس با موضوع بررسی مجدد قوانین برای حمایت از سهامداران پدیده برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری پاژنگار، همزمان با سفر مدیران بورس ایران، کارگروه تخصصی فعالان صنعت ساختمان از جمله مدیران و اعضای هیات مدیره شرکت‌های پدیده با حضور دکتر مجید عشقی، رییس سازمان بورس و دکتر محمدعلی شیرازی، مدیرعامل شرکت فرابورس عصر در اتاق بازرگانی مشهد برگزار شد.

احمد گلمکانی، رییس هیات مدیره شرکت پدیده شاندیز در این جلسه خطاب به رئیس سازمان بورس بیان کرد: در خراسان رضوی میراث‌دار اتفاقات ناخوشایندی هستیم که در خصوص شرکت پدیده اتفاق افتاده و باعث شده نگاه مردم خصوصا”سهامداران این شرکت را به بازار سرمایه تحت تاثیر قرار دهد .

وی افزود: اما در ماه‌های اخیر تلاش شد که موانع موجود در رابطه با توقف پروژه شاندیز  بعنوان تنها پروژه این شرکت برطرف و منافع سهام‌داران تامین شود. همانطور که انتظار می‌رود سازمان بورس در پی حفظ و حراست از حقوق سهام‌داران در سراسر کشور باشد ، هیئت مدیره شرکت پدیده نیز حامی منافع سهام‌داران خود است.

گلمکانی با اشاره به وضعیت نماد «ابنیه» خاطرنشان کرد: تا حدود 70 روز قبل،  معاملات این نماد در تابلویی اختصاصی دارای مجوز از سازمان بورس جریان داشت که در برخی روزها  حجم معاملات  قابل توجهی داشته و حجم معاملات این تابلو اصلا کم نبود و در برخی مقاطع از بسیاری از نمادهای بورس هم بالاتر می‌ رفت.

وی ادامه داد: با توجه به دستور دریافت شده، این تابلو  به جهت ثبت شرکت ابنیه نزد سازمان بورس متوقف و شرکت جهت درج نماد در بورس اقدامات لازم را در دستور کار قرار داده که تلاش کردیم با انجام آن مراحل، نماد ابنیه را در یکی از بازارهای  فرابورس درج کنیم.

گلمکانی متذکر شد: با توجه به شرایط فعلی این شرکت و تعدد سهامداران و جهت حمایت از سهام‌داران تقاضا داریم بورس از این نماد حمایت کند و با درج  ابنیه در بازارهای دیگر فرابورس، به سهامداران این شرکت مساعدت نماید.

در ادامه این جلسه، مجید عشقی، رئیس سازمان بورس در پاسخ به رییس هیات مدیره پدیده  بیان کرد: درباره شرکت پدیده در راستای حمایت از سهامداران حتما تمام قوانین را مجدد بررسی خواهیم کرد؛ هم در فرابورس و هم در سازمان بورس موضوع را مورد بحث قرار خواهیم داد و موضوعاتی که در خصوص حمایت از سهام‌داران اشاره شد را مد نظر قرار می‌دهیم.

در این جلسه مدیران بورس و فرابورس نیز دغدغه های خود را درباره گروه شرکتهای ساختمانی در بازار سرمایه اعلام کردند.

گفتنی‌ست در بخش دیگری از این جلسه، کارشناسان بازار سرمایه به ارائه توضیحات درباره طرح اوراق سلف موازی استاندارد پرداختند که مربوط به فروش متری مسکن در بورس به سهام‌داران است.

مدیران شرکت‌های ساختمانی خراسان نیز نظرات و سوالات خود پیرامون این طرح را ارائه کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *