دومین اجلاس سازندگان و طراحان مشهد هشتم و نهم شهریور ماه 1402 در مرکز همایش های برج سپید مشهد برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری پاژنگار ،  این اجلاس شامل سخنرانی و ارائه۲۰ پروژه شاخص با حضور معماران و سازندگان مطرح، پنل آسیب شناسی و هویت در معماری شهرسازی مشهد، کارگاه های آموزشی ، نمایشگاه محصولات ساختمانی و نمایشگاه مقیاس آثار 100پروژه 100 معمار از معماران معاصر ایران است

برنامه روز اول اجلاس با سخنرانی مدیران شهری، سازندگان برتر کشور آغاز خواهد شد و در ادامه پنل نهضت ملی سازندگان مسکن بخش خصوصی با محوریت ساخت و ساز تمدن ساز برگزار می شود.

همچنین در  پنل حکمران شهری در قرن ۲۱ ، پنل‌های «مصادیق ارزش افزوده در پروژه‌ها» از دیگر برنامه‌های این اجلاس است که توسط معماران و سازندگان پروژه‌های شاخص ارائه می‌شود.

همچنین کمپین ملی اصلاح و تسریع فرآیند صدور مجوزهای ساختمانی با هدف تسریع و تسهیل فرآیندهای اداری مرتبط با صدور مجوز‌های ساختمانی از جمله پروانه، عدم خلاف و پایانکار بهره‌برداری و همچنین صدور سند تک‌برگ در روز اول با حضور سازندگان برتر و مدیران شهری رونمایی می شود.

هدف این کمپین تسریع فرایند ساخت و ساز و حمایت از سازندگان و مصرف کنندگان مسکن است. صنعت ساختمان با بروکراسی پیچیده، نظام اداری کُند و فقدان امکانات به‌روز، همچنان به پیش می‌رود. برای همین، نیاز به تغییرات اساسی در این زمینه آشکار است

در روز دوم ارائه مصادیق ارزش افزوده در پروژه های مختلف، سخنرانی معماران و همچنین کارگاه از خشت تا آجر در روز دوم برای علاقه مندان برگزار می شود.

از دیگر برنامه های دومین اجلاس سازندگان و معماران برگزاری نمایشگاه مقیاس از یک قاشق تا یک شهر با کیوریتوری محمدغفاری و با حضور 100 پروژه از 100 معمار معاصر ایرانی است. همچنین نمایشگاه آخرین محصولات و تکنولوژی های صنعت ساختمان طی دو روز برگزاری اجلاس، برپاست.

مجتمع رسانه‌ای ساختمان (صما)، با مدیرعاملی سعید ظریف یکی از برجسته‌ترین موسسات رسانه‌ای کشور با بیش از 17 سال در زمینه صنعت ساختمان است که نشریه ساختمان و سایت خبری صما از تولیدات این مجموعه است. یکی از اهداف صما ارتقاء و توسعه فرهنگ ساخت و ساز در ایران است.

صما همچنین با برگزاری برنامه‌های متنوعی مانند نمایشگاه و همایش ساختمان پایدار، نمایشگاه و همایش نما، اجلاس‌های سازندگان و طراحان در کلان شهرهای مختلف ایران و برگزاری کمپین‌های ملی نما، ساختمان پایدار و ایمن، در جهت توسعه فرهنگ ساخت‌وساز در ایران فعالیت کرده است. همچنین، ظریف در سال‌های گذشته، هفت سال متوالی، جشنواره انتخاب چهره‌ی سال صنعت ساختمان را برگزار کرده است.

فعالیت‌های ظریف، فراتر از حدود ایران می‌رود و او با انتشار مجله ExpoPulse در کشورهای حوزه GCC، سعی دارد نام ایران را در صنعت ساختمان جهانی گسترش ‌دهد. طرح‌های او برای سال 1402 شامل برگزاری اجلاس‌های سازندگان و طراحان در شهرهای بزرگ ایران مانند تهران، مشهد، شیراز، تبریز و اصفهان است که این اجلاس‌ها با هدف بررسی و تامل بیشتر درباره ساخت‌وساز تمدن‌ساز برگزار می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *