معاون فرهنگی اجتماعی سازمان اوقاف و امورخیریه گفت: در ایام اربعین حسینی، بالغ بر هفت هزار نفر خادم افتخاری در ۳۶۰ موکب مجموعه اوقاف در داخل و خارج از کشور خدمت رسانی می کنند.

به گزارش پایگاه خبری پاژنگار، حجت الاسلام و المسلمین غلامرضا عادل بیان کرد: امروز  در اقصی نقاط جهان جمعیت عظیمی از عاشقان امام‌حسین(ع) وارد کربلا و یا در مسیر کربلا هستند و امیدواریم با معرفتی که با زیارت ایجاد می شود به شهر و دیار خود بازگردند.

معاون فرهنگی اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: هر سال بر شکوه پیاده روی اربعین افزوده می شود و امسال شاهد افزایش تعداد زوار هستیم و علاوه بر آن از نظر زمانی هم حضور زائر توسعه پیدا کرده و از اول صفر جمعیت قابل توجهی سفر خود را آغاز کردند.

وی با بیان این که خدمت رسانی به زوار نیز نسبت به سال قبل نظم و برنامه ریزی بهتری داشته است و حجم فعالیت ها قابل توجه است، افزود: در مجموعه اوقاف کشور نیز خادمان امامزادگان، هیات امنای بقاع متبرکه، متولیان موقوفات و مبلغان همه به صورت داوطلبانه در ۳۶۰ موکب در مرزها، داخل کشور و در عراق در حال خدمت رسانی هستند.

حجت الاسلام عادل تصریح کرد: بالغ بر هفت هزار نفرخادم افتخاری در این موکب ها خدمت رسانی می کنند و یکی از موکب هایی که در جوار حرم امام‌حسین (ع) برپا شده، موکب امام رضا (ع) است که حال و هوای حرم مطهر امام رضا (ع) را دارد و خادمان این موکب همه از شهر مشهد خدمت رسانی می کنند.

وی با بیان این که یکی از منظم ترین موکب هایی که دارای برنامه ریزی بسیار دقیق به لحاظ امکانات رفاهی و خدماتی است، موکب امام رضا (ع) می باشد، گفت: در این موکب فضای مناسب برای آسایش و استراحت فراهم شده است،  وسایل سرمایشی، سرویس های بهداشتی و حمام و .. از جمله امکانات رفاهی آن می باشد و هر سال بر امکانات این موکب افزوده شده است.

معاون فرهنگی اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به ساخت و خریداری ۸ کارخانه یخ برای زائران اربعین توسط مجموعه اوقاف، گفت: جرقه این اقدام در خراسان رضوی زده شد و این ایده در موکب های مختلف در حال اجرا است و با این اقدام بخش مهمی از مشکل تامین آب سرد زائران حل شد.

وی خاطر نشان کرد: موکب امام رضا (ع) در کربلا فعالیت های فرهنگی موثری تدارک دیده که از جمله آن حضور چهره های شاخص قرآنی، خطبا و ذاکرین اهل بیت (ع) می باشد که با برنامه ریزی حضور پیدا می کنند و خادمان موکب که عمدتا مبلغین هستند، کارهای خدماتی و پذیرایی نیز انجام می دهند و یکی از امتیازات ویژه ارتباط عاطفی موثر مبلغین و مجموعه فرهنگی موکب با زائرین می باشد که با خاطره خوشی اینجا را ترک می کنند.

حجت الاسلام عادل در پایان گفت: در بین جامعه جهانی موضوع اربعین شناخته شده و از ماه ها قبل برای اربعین برنامه ریزی می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *