فرمانده قرارگاه منطقه‌ای ثامن‌الائمه نیروی زمینی سپاه گفت: در راستای تجلیل از نخبگان و تاثیرگذاران وحدت، و با توجه به کاربرد وحدت در امنیت، جایزه ویژه شهدای وحدت به سه نفر از کسانی که بیشترین اثرگذاری در وحدت داشته اند اهدا می‌گردد.

به گزارش پایگاه خبری پاژنگار، سردار سرتیپ دوم پاسدار قربان محمد اشعری در نشست خبری اجلاسیه شهدای وحدت که در محل قرارگاه منطقه‌ای ثامن‌الائمه(ع) نیروی زمینی سپاه برگزار شد، گفت: در آستانه چهاردهمین اجلاسیه شهدای وحدت بویژه سرداران شهید شوشتری و محمدزاده هستیم. یکی از مهمترین مقاصدی که دشمن هدف گرفته، وحدت این ملت است که کلکسیونی از اقوام و مذاهب هستند.

وی ادامه داد: اولین کسی که یادواره شهدا را در تاریخ اسلام برگزار نمود، حضرت زهرا(س) برای شهدای جنگ احد بود. لذا با توجه به فرمایش مقام معظم رهبری که یاد شهدا، کمتر از شهادت نیست، چهاردهمین اجلاسیه شهدای وحدت را متفاوت تر از ۱۳ اجلاسیه قبل در چهارم آبا نماه برگزار خواهیم کرد.

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای ثامن‌الائمه نیروی زمینی سپاه اظهار کرد: این کنگره در راستای، مسیر زلال اسلام عزیز که همه انبیاء و تمام شهدا جان خود را گذاشتند، ترسیم شده است تا تکلیف خود برای نسل جوان نسبت به موضوعات و توطئه‌های دشمن انجام دهیم.

سردار اشعری بیان کرد: سردار شوشتری مرد زمان های سخت بودند، ایشان داوطلبانه برای رفتن به سیستان و بلوچستان انتخاب کرد. در عمر کوتاه خدمت در این منطقه، فعالیت‌های سردار در عمق بخشی و وفاداری به انقلاب در جای جای استان مشهود است.

وی با بیان این که شعار اصلی این اجلاسیه؛ شهدای وحدت محور پیشرفت و شهدای وحدت، خدمت، امنیت است، عنوان کرد: مقدمات این برنامه از یک ماه پیش با دعوت از ادارات استان و کشور شروع شد. در سطح شهر مشهد تبلیغات آغاز و مجموعه‌های فرهنگی و جوانان آماده برگزاری این اجلاسیه هستند.

سردار اشعری، با اشاره به این که چهاردهمین اجلاسیه شهدای وحدت، چهارم آبان در مجتمع فرهنگی آیه‌ها برگزار می‌شود، تصریح کرد: برای اجلاسیه چهاردهم شهدای وحدت، برنامه متنوع سه ساعته تدارک دیده شده است.

وی افزود: دعوت از خانواده شهدای وحدت سراسر کشور بخصوص استان‌هایی که سردار شوشتری خدمت کرده‌اند، انجام گرفته که میزبان بیش از سه هزار مهمان از اقوام مختلف کشور اعم از شیعه و اهل سنت خواهیم بود.

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای ثامن‌الائمه نیروی زمینی سپاه اظهار کرد: اجرای سرود اقوام مختلف با لباس‌های سنتی منطقه، اجرای نمایش، تجلیل از خانواده شهدای وحدت از جمله برنامه‌هایی است که در حاشیه اجلاسیه چهاردهم پیش بینی شده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *