رئیس شورای اسلامی شهر مشهد گفت: شهر مشهد برند کنفرانس ملی و بین‌المللی برنامه‌ریزی و مدیریت شهری شده که دهمین کنفرانس در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار می شود .

به گزارش پایگاه خبری پاژنگار، حسن موحدیان در نشست خبری دهمین کنفرانس ملی و سومین کنفرانس بین‌المللی برنامه‌ریزی و مدیریت شهری اظهارداشت: این کنفرانس از سال 85 در مشهد با مشارکت شورای شهر مشهد، دانشگاه فردوسی و مرکز پژوهش‌های شورا پایه‌گذاری شده است.

وی افزود: امسال با همت شورا، شهرداری و‌ دانشگاه دهمین دوره کنفرانس را در 24 و 25 آبان برگزار می‌کنیم؛ سابقه این کنفرانس و دامنه اثر آن در کشور و خارج از کشور گسترده است. شهر مشهد برند این کنفرانس شده که برای ما بسیار مهم و باعث افتخار شورا، شهرداری و دانشگاه است.

موحدیان خاطرنشان کرد: توانستیم ارتباط و تعامل خوبی با دانشگاه فردوسی برقرار کنیم؛ اگر شهر را به عنوان یک موجود زنده بدانیم که می‌دانیم؛ باید به عنوان شورا که سیاست‌گذار هستیم، به این ارتباط و تعامل توجه کنیم؛ زیرا دستاوردهای جدید علمی در دانشگاه وجود دارد و تجربیات موفقی در دنیا انجام می‌شود‌ که اهمیت دارد.

وی تاکیدکرد: تعداد زیادی از مقالات توسط بدنه شهرداری‌ها و به خصوص شهرداری مشهد ارایه شده که این دستاورد بزرگی برای شهرداری مشهد می باشد که توانسته ارتباط بسیار خوبی را با دانشگاه برقرارکند .

رئیس شورای شهر مشهد در پاسخ به سوال خبرنگاران ادامه داد: حاشیه شهر مشهد نیاز به بازآفرینی داردوبازآفرینی برای ما بسیار مهم است که باید با روش نوآورانه‌ای مسائل کلان شهر مشهد و چگونگی تامین مالی پروژه‌ها را مورد توجه قرار داده و خدماتی را به حاشیه شهر و مناطق مورد هدف بازآفرینی ارائه دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *