معاون محیط زیست و خدمات شهری شهرداری مشهد گفت: شهر مشهد برای میزبانی از زائران نوروزی آماده وهزار و 100 المان گل ویژه بهار نصب و جانمایی می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری پاژنگار، مهدی یعقوبی در نشست خبری در خصوص اعلام برنامه‌های استقبال از بهار اظهار کرد: از همکارانم که در این مدت به صورت کامل آماده‌باش بودند و معابر را برای تردد شهروندان مهیا کردند تقدیر می‌کنم.

معاون محیط زیست و خدمات شهری شهرداری مشهد با اشاره به این که شب گذشته بعد از اتمام زمان انتخابات، ۳۴۹ پاکبان، تمامی معابر را از بنرها و پوسترهای انتخاباتی شهر، پاکسازی کردند، ابراز کرد: علاوه بر این معابر منتهی به حوزه‌های انتخابیه نیز به صورت کامل پاکسازی شد.

وی افزود: اقدامات استقبال از بهار ۱۴۰۳ دوباره از سر گرفته خواهد شد و شهر برای میزبانی از زائران نوروزی آماده می‌شود و پاکسازی حاشیه مبادی ورودی تا عمق ۱۰ کیلومتر یکی از اقدامات ما در این راستا است.

یعقوبی خاطر نشان کرد: شست‌وشوی معابر اصلی به ویژه اطراف حرم مطهر، رنگ آمیزی جداول به متراژ بیش از ۲۰۰ هزار متر طول و رفع نواقص آذین بندی ها در سطح شهر و اکران آذین بندی‌های جدید را از جمله برنامه‌های اجرایی استقبال از بهار عنوان کرد.

معاون محیط زیست و خدمات شهری شهرداری مشهد جانمایی هزار و 100 المان گل ویژه را از جمله اقدامات استقبال از بهار عنوان کرد و گفت: هزار و 100 المان گل از بین ۴۵۰ اثر ثبت شده توسط هنرمندان جانمایی می‌شود که از این تعداد ۱۰۰ المان جدید است.

وی بیان کرد: نصب دو هزار و 500  فلاورباکس‌های گل، گلکاری ویژه سطح شهر، لکه‌گیری و ترمیم چمن، تکمیل و واکاری گل‌های دائمی و سطوح پرچین، رفع نواقص سرویس‌های بهداشتی، رنگ آمیزی و رفع نواقص مبلمان پارکی و آبنماها و آبخوری‌ها از ۱۵ بهمن‌ماه شروع شده است.

یعقوبی اظهار کرد: در استقبال از بهار سال ۱۴۰۳ علاوه بر انجام فعالیت‌های ویژه و ضرورت مدیریت مصرف منابع آبی، مطابق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته پروژه‌های اصلاح الگوی کاشت نیز در سطح مناطق ۱۳ گانه اجرا خواهد شد.

معاون محیط زیست و خدمات شهری شهرداری مشهد جشنواره گل‌های پیازی در بوستان ملت، باغ گل‌ها، مزار شهدا شامل ۱۰۰ هزار بوته گل یکی دیگر از برنامه‌های استقبال از بهار ۱۴۰۳ برشمرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *