مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی بر ضرورت احیای جاده ابریشم با استفاده از ظرفیت‌های گردشگری کشورهای مستقل مشترک المنافع (CIS) تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری پاژنگار، سید جواد موسوی مدیر‌کل میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی در دیدار با شرکت کنندگان در تور علمی ، گردشگری شورای بین دولتی راهداران کشورهای مستقل مشترک المنافع با بیان این مطلب افزود: جاده ابریشم یک مسیر تاریخی و فرهنگی و پل ارتباطی بین ملت‌های منطقه است.

او ادامه داد: بخشی از جاده ابریشم در استان خراسان رضوی قرار گرفته که در کنار این جاده ظرفیت‌های گردشگری و میراث‌فرهنگی زیادی نیز وجود دارد.

موسوی تصریح کرد: استان خراسان رضوی و به ‌ویژه شهر مشهد سالانه میزبان بیش از ۳۰ میلیون زائر و مسافر است به‌ همین دلیل ظرفیت بالایی در اسکان و پذیرایی گردشگران داخلی و خارجی  دارد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی یاد آور شد: خراسان رضوی استان مقصد سفر از سراسر ایران است و ظرفیت‌های حمل و نقل و راهداری این استان به مراتب بهتر از سایر استان‌ها است.

موسوی گفت: خراسان رضوی جزو استان‌هایی است که بیشترین حجم تردد زائران و مسافران در جاده‌ های کشور را به خود اختصاص داده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *