شهردار منطقه چهار مشهد با بیان این که مشکل آبگرفتگی یکی از معضلات این منطقه بود ، گفت : با اختصاص 50 میلیارد تومان اعتبار این مشکل برطرف شد

به گزارش پایگاه خبری پاژنگار ، محسن نعیمی مقدم شهردار منطقه ۴ مشهد، در نشست خبری روایت شهر در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ۳۲ هزار نفر اتباع خارجی دارای کارت اقامت تردد در منطقه چهار ساکن هستند.

وی افزود: سال گذشته سه اولویت برای اجرا داشته‌ایم که یکی از آن‌ها رفع آب‌گرفتگی و آب‌افتادگی‌ها بود. ۵۰ میلیارد تومان اعتبار در این خصوص اختصاص پیدا کرده بود. همچنین پیاده‌راه‌سازی از دیگر اقدامات مهم ما در ‌منطقه بود.

شهردار منطقه چهار تصریح کرد: از دیگر اقدامات مهم ما آسفالت معابر بود که در حجم ۳۰ هزار مترمربع انجام شد. همچنین اصلاح هندسی معابر از دیگر کار‌های مهم در منطقه بوده است.

نعیمی مقدم خاطرنشان کرد: در این منطقه دو پارک بانوان وجود دارد و عملیات ساخت یک پارک سه هکتاری دیگر ویژه بانوان در دست اجراست.

وی ادامه داد: برای سال جاری اعتبارات عمرانی سه هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار اختصاص داده شده است. شیب خدمتی به سمت حاشیه شهر است. احداث پارک بانوان، احداث مجموعه ورزشی سلمان و‌… از جمله اقدامات سال جاری ما خواهد بود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع ساخت‌ و‌ساز غیرمجاز اشاره کرد و گفت: ۷۰ درصد ساخت ‌و‌ساز‌ها در حوزه باز‌آفرینی است. در دو ماه گذشته ۵۰ مورد برش اسکلت و ۵۰ مورد قلع داشته‌ایم. اکنون ساختمان‌های ایمن در حال ساخت است و تا پنج طبقه مجوز ارائه می‌شود تا برای دیگران انگیزه باشد.

شهردار منطقه ۴ شهرداری مشهد اظهار کرد: مهم‌ترین گره ترافیکی منطقه در پنج‌تن است. راهکار وضعیت موجود یک‌ طرفه‌کردن خیابان است، اما طبق نظرسنجی‌های مردمی تبعات اجتماعی برای کسبه آنجا دارد، لذا به‌دنبال راه‌های جایگزین هستیم.

نعیمی مقدم ادامه داد: سامان‌دهی مشاغل مزاحم را در دستور‌کار داریم و به‌دنبال جابه‌جایی این مشاغل هستیم. این کسبه تمایل دارند به انتهای محدوده منطقه چهار بروند. در حوزه افزایش میزان سرانه فضای سبز سه پارک در منطقه احداث خواهد شد.

وی ادامه داد: در منطقه چهار ۷۰‌ درصد بافت‌ نیازمند بازآفرینی است، به این معنی که ساکنان این منطقه حاشیه‌نشین هستند. شاید از نظر جمعیتی ضریب افزایش جمعیت را داشته‌ایم. بیشترین حجم افزایش جمعیت در ‌شهر مشهد را در منطقه چهار داریم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *