مدیر عامل شرکت صنایع‌ معادن و عمران رضوی از ساخت ۲۴ مجتمع بین‌راهی با زیربنای ۲۸ هزار مترمربع طی سه دهه گذشته برای زائران حرم مطهر امام رضا(ع) خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری پاژنگار ، مهدی قربانی مدیر عامل شرکت صنایع‌ معادن و عمران رضوی در نشست خبری با اصحاب رسانه افزود: از این تعداد چهار مجتمع خارج از استان های خراسان ساخته شده که در گلوگاه مازندران، راور کرمان، میرجاوه سیستان و بلوچستان و مهماندوست دامغان احداث شده اند.

وی ادامه داد: بیست و چهارمین مجتمع بین راهی روز ۱۸ خرداد در گلوگاه مازنداران به بهره برداری می‌رسد که برای ساخت آن حدود ۱۸۰ میلیارد ریال طی چهار سال و نیم گذشته هزینه شده است.

مدیر عامل شرکت صنایع معادن و عمران رضوی اظهار داشت: در سیاستگذاری جدید، به جای شروع همزمان چند مجتمع بین راهی که ممکن است چند سال طول بکشد، کار ساخت یک مجتمع شروع و تلاش می‌کنیم ظرف یکسال به پایان برسد و پس از آن ساخت مجتمع جدید آغاز می‌شود.

وی گفت: میزان تردد جاده‌ای، فاصله از مجتمع های بخش خصوصی، فاصله بین دو شهر و قرارگرفتن در مسیرهای منتهی به حرم مطهر از جمله شرایط ساخت این مجتمع ها است.

قربانی با بیان این که این مجتمع ها در برخی مناطق باعث توسعه آن منطقه هم شده است، افزود: در طرح های مطالعاتی برای ساخت مجتمع های بین‌راهی مواردی نیز بوده است که به دلیل نزدیکی به یک مجتمع بین‌راهی بخش خصوصی، طرح ساخت را از دستور کار خارج کردیم، زیراکه قصد نداریم باعث به حاشیه رفتن این بخش شویم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *