رئیس اداره میراث‌فرهنگی،گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان خواف از آغاز مرمت اضطراری بنای تاریخی مزار خدیجه خاتون این شهرستان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری پاژنگار ، محمود باعقیده با اعلام این خبر افزود: این بنای تاریخی در روستای خرگرد و در فاصله حدود 200 متری از مدرسه غیاثیه قرار دارد که به‌عنوان مدفن دو خواهر به اسم خدیجه‌خاتون و مزینه‌خاتون شهرت دارد که از اولیاء روستا بوده و مورد احترام مردم محل است.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی،گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان خواف ادامه داد: از بنای اصلی فقط دو دیوار خشتی به ارتفاع 30/4 متر باقی‌مانده و بقیه بنا تخریب شده است.

باعقیده تصریح کرد:  به‌منظور حفاظت از بقایای این بنای ارزشمند مرمت اضطراری آن شامل پی‌بندی، دیوار چینی، استحکام بخشی و کاهگل کشی آن به مبلغ 700 میلیون ریال از محل اعتبارات حقوق دولتی که توسط فرمانداری تخصیص داده شد آغاز شده است.

روستای خرگرد خواف به‌عنوان  یکی از روستاهای هدف گردشگری شهرستان خواف در فاصله 260 کیلومتری مشهد قرار دارد و هشت بنای تاریخی از جمله مدرسه غیاثیه خرگرد، فعالیت دو اقامتگاه بومگردی،کارگاه‌های صنایع‌دستی و تنگل(تفرجگاه) خرگرد باعث شده این روستا به عنوان یکی از هدف های گردشگری مورد توجه گردشگران داخلی و خارجی قرار گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *