مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گفت : امروز بارقه‌های امید در دل ملت‌های مظلوم مسلمان و مستضعفین عالم به برکت جهاد بی‌نظیر و دفاع باشکوه ملت ایران اسلامی جلوه‌گر و روشن شده است.

به گزارش پایگاه خبری پاژنگار ، در آستانه فرارسیدن چهل و سومین سالگرد گرامیداشت حماسه دفاع مقدس، مراسم «جهاد و مقاومت از دیروز تا امروز» با حضور پیشکسوتان دفاع مقدس و مقاومت، زنان حماسه‌ساز و فعالان عرصه مختلف جهادی همزمان با سراسر کشور در ارتباط تصویری با رهبر معظم انقلاب اسلامی در تالار قدس حرم مطهر رضوی برگزار شد.

سردار سرتیپ دوم پاسدار حسینعلی یوسفعلی‌زاده در این مراسم اظهار داشت: در آستانه چهل و سومین سالگرد حماسه دفاع مقدس هستیم. دشمنان کینه‌توز و بدخواه منطقه‌ای و بین‌المللی جنگی را به ایران اسلامی تحمیل کردند که اراده‌شان تنبیه ملت به پاخواسته ایران، تجزیه بخش‌هایی از کشور و ساقط کردن نظام مقدس اسلامی بود؛ اما خواست آنان محقق نشد و آنچه خواستند نتوانستند و آنچه خداوند و بندگان مخلص در این جغرافیا خواستند، توانستند.

وی ادامه داد: امروز در سایه نظام مقدس جمهوری اسلامی با اقتدار، عزت و کرامت در جامعه زندگی می‌کنیم و به برکت ایثار و ازخودگذشتگی‌ شهدا، ایثارگران و پیشکسوتان عرصه‌های عزت و شرف بر عهدی که بستیم، هستیم.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی تصریح کرد: ضرورت گرامیداشت دفاع مقدس بسیار آشکار و روشن است. بدخواهان به دنبال ایجاد تحریف و انحراف در این حماسه هستند. آن‌ها می‌خواهند مردم غافل باشند و گذشته پرافتخار خود را فراموش کنند؛ بر همین اساس هفته دفاع مقدس فرصت مناسبی برای روزآمدی این منطق آشکار است که با ایستادگی و مقاومت امت‌ حزب‌الله پرچم عزتمان را برافراشته‌ایم و کارآمدی اسلام و انقلاب را اثبات کرده‌ایم.

یوسفعلی‌زاده بیان داشت: در سال‌های اخیر شاهد تلاش‌های مذبوحانه دشمن در قالب جنگ ترکیبی و شناختی دشمن هستید برای مقابله با این هجمه دشمن پیشکسوتان دفاع مقدس و مقاومت و همچنین جوانان باید پرچم جهاد تبیین را بر دوش داشته باشند.

وی تأکید کرد: حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس یک تکلیف شرعی، انقلابی و جهادی بر دوش یکایک ماست. در استان همه دستگاه‌ها، یگان‌های نیروهای مسلح و تشکل‌های مردم‌نهاد فعال در دفاع مقدس نقش‌آفرین هستند که این عرصه با اوج دشمنی‌های نظام سلطه نیازمند کار بیشتر است.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی با بیان اینکه در استان خراسان رضوی ۲۰ هزار پیشکسوت دفاع مقدس و مقاومت در مراسم «جهاد و مقاومت از دیروز تا امروز» شرکت داشتند، گفت: امسال ترکیب شرکت‌کنندگان در این مراسم شامل پیشکسوتان دفاع مقدس و زنان حماسه‌ساز و فعالان عرصه‌های مختلف جهادی است.

در مراسم «جهاد و مقاومت از دیروز تا امروز» در مشهدالرضا توسط فرماندهان ارشد نیروهای مسلح از منتخبین پیشکسوتان دفاع مقدس و مقاومت، زنان حماسه‌ساز و فعالان عرصه‌های مختلف جهادی استان خراسان رضوی تجلیل شد.

همچنین در این مراسم از کتاب «عروس پاییز» اثر «غلامحسین غلام‌نیا» و هشت کتاب صوتی رونمایی شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *