تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به این که به برکت انقلاب اسلامی ایران شاهد رشد قرآن بوده ایم، گفت: برگزاری مسابقات قرآنی از افتخارات جمهوری اسلامی است.

به گزارش پایگاه خبری پاژنگار، حجت الاسلام و المسلمین احمد مروی در اختتامیه سی و چهارمین دوره مسابقات قرآن کریم نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران که به میزبانی نمایندگی ولی فقیه در سپاه در مجتمع فرهنگی آموزشی امامت برگزار شد، خطاب به مرزداران اظهار کرد: شما حافظ کشور هستید و باید حافظ فرهنگ باشید.

تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به این که مرزداران از برکات انقلاب اسلامی هستند، افزود: برگزاری مسابقات قرآنی از افتخارات انقلاب اسلامی است و این که در نیروهای مسلح، حافظ قرآن، معلم قرآن و مستبدان قرآنی تربیت شدند مایه شعف است.

وی به دستاوردهای قرآنی به برکت انقلاب اسلامی ایران اشاره کرد و گفت: پیش انقلاب اگر کسی نماز می‌خواند پنهانی می‌خواند، چون اگر متوجه می‌شدند مورد تحقیر قرار می‌گرفتند و برگه منفی حساب می‌شد، اما در حال حاضر شاهد حضور رشد قرآن هستیم.

مروی خطاب به حافظان گفت: نباید بسنده به حفظ و قرآن کنیم؛ بلکه باید مقدمه برای فهم، درک و عمل قرآن باشد.

تولیت آستان قدس رضوی به اثرگذاری و نورانیت قرآن اشاره کرد و گفت: یک آیه قرآن انسان را متحول و زیر و رو می‌کند و از جهنم به بالاترین سطح بهشت می‌برد.

وی بیان کرد: مرز داری بلاد اسلامی بزرگترین افتخار است؛ چرا که حافظ امنیت کشور هستند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *