مدیر مؤسسه کلامنا با اشاره به اینکه هدف ما تجلیل مفاخر کلام و اهل بیت است، گفت: جشنواره شعر تخصصی «بر ساحل بحار» در سطح کشوری برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری پاژنگار ، حجت الاسلام حسین منتظر در نشست خبری اولین جشنواره تخصصی شعر مجلسی با عنوان بر «ساحل بحار» اظهار کرد: تاکنون پنج نشست برگزار شده است و اجرای طرح جشنواره تخصصی شعر علامه مجلسی در این ایام را به فال نیک می‌گیریم.

مدیر مؤسسه کلامنا بیان کرد: گرامیداشت علامه محمدرضا حکیمی، سالگرد مرحوم آیت الله العظمی صافی گلپایگانی، رونمایی از شرح جامعه کبیره حضرت آیت الله مرتضوی و نشست‌های علمی در مشهد و تهران و گرامیداشت مرحوم کلینی با اکران مستند الکافی پنج نشستی است که در این مدت برگزار شده است‌.

وی با اشاره به این که سعی داریم از هنر و رسانه در زمینه بیان معارف اهل بیت (ع) بهره بگیریم، گفت: حضرت رضا (ع) می‌فرمایند: اگر مردم زیبایی کلام مار را بشنوند از ما تبعیت می‌کنند.

منتظر خاطر نشان کرد: مصادیق محاسن کلام در هنر، رسانه، شعر، کتاب، فیلمنامه قابل تبیین است و ما از این فضا استفاده می‌کنیم.

مدیر مؤسسه کلامنا ابرازکرد: ساخت مستند برای اصحاب و یاران اهل بیت (ع) و بزرگان همچون مستند الکافی و مستند علامه مجلسی و برگزاری محفل شعر تخصصی و جلسات خوش نویسی و دیگر عناصر همچون گرافیک و هنر از برنامه‌هایی است که پیگیری می‌شود.

وی با بیان این که جشنواره شعر تخصصی بر ساحل بحار برای اولین بار در سطح کشور برگزار می‌شود، افزود: برای علامه مجلسی در آینده نزدیک فیلم مستند با موضوع زندگی و اندیشه ایشان ساخته می‌شود که جلسات اولیه شورای علمی و کارگردان اثر برگزار شده است‌.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *