شهردار منطقه 10 مشهد با بیان این که با دانشگاه آزاد اسلامی به تفاهم رسیده ایم، گفت: بزودی مسجد دانشگاه آزاد اسلامی و مزار شهدای گمنام به مردم مشهد هدیه می شود.

به گزارش پایگاه خبری پاژنگار، سعید اکبریان شهردار منطقه 10 مشهد در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: منطقه ۱۰ معروف به شهرک غرب با دارا بودن چند بزرگراه، امکانات مجهز بیمارستانی، شهرک دانشگاهی و تعریف پروژه‌‌‌‌‌های متعدد عمرانی، فرهنگی و اجتماعی، بالاترین سطح کیفی زندگی در شهر مشهد را دارد.

وی افزود: فرهنگسرای علوم و نجوم در یک ماه آینده افتتاح می‌گردد و برای اولین بار در کشور باشگاه سلامت شهرداری، در جهت کاهش معضلات درمانی احداث خواهد شد.

اکبریان اظهار کرد: سه اولویت توسعه، بر اساس برنامه‌‌‌‌‌های شورای شهر و شهرداری مشهد برای این منطقه ترسیم شده است. بازآفرینی محله‌‌‌‌های خاتم انبیاء(ص) ، امام هادی(ع)، نهضت و یوسفیه، پروژه‌‌‌‌های شروع شده با اولویت بازگشایی معابر و فضای سبز و بهسازی و تسهیل بزرگراه پیامبراعظم از پل قائم(عج) تا سه راه فردوسی از اولویت‌‌‌‌های توسعه منطقه ۱۰ است.

شهردار منطقه ۱۰ مشهد بیان کرد: فضای مجازی نقش فراوانی در رشد دارد، اما نباید رقیب فضای عمومی گردد. ایده مراکز اجتماع محور از سال گذشته در این منطقه شروع شد و باید تقویت شود.

وی خاطرنشان کرد: سه مرکزاندیشه، شاهد و امامیه و ۱۰ مرکز محله‌ای در دستور کار قرار دارد. امسال گذر فرهنگ و هنر و نگارخانه فرهنگ و هنر در مرکز اندیشه به بهره‌برداری خواهد رسید. در مرکز امامیه، پیوند بین دانشگاه آزاد اسلامی و مراکز مهم پیرامونی برقرار می‌شود.

شهردار منطقه ۱۰ شهرداری مشهد در خصوص ساماندهی مشاعل مزاحم در منطقه گفت: طرح ساماندهی مشاغل مزاحم در چند گام پیگیری می‌شود، برخی مشاعل الزاما باید به خارج از محدوده بروند که برای این مشاغل “اسکو پارس” با گنجایش ۴۰۰ واحد پیش بینی شده و پیمانکار قول داده امسال در فاز یک ۱۲۰ واحد جانمایی شوند. برخی دیگر از مشاغل مزاحم نیاز مردم هستند، اما نباید خطی باشند، آنها باید درون گرا و بصورت مجتمع شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *