معاون رییس سازمان و مدیرجهاد کشاورزی شهرستان مشهد ازهزار و 260  گشت بازرسی از ۱۵ اسفند ۱۴۰۱تاکنون که منجر به تشکیل ۶۳ پرونده برای نانوایی‌های متخلف شده خبر داد .

به گزارش پایگاه خبری پاژنگار، محمد میری دیسفانی گفت: از  ۱۵ اسفند ۱۴۰۱ تا  15 فروردین  ۱۴۰۲ حدود ۶۳ پرونده تخلف به ارزش بیش از ۳۷ میلیارد ریال برای نانوایی‌های مشهد تشکیل‌شده است.

وی بیان کرد: با توجه به تامین نان در راستای ورود زائرین ویژه ایام نوروز شاهد تخلفاتی در تعداد محدودی از نانوایی‌های سطح شهر مشهد بودیم .

فروش خارج از شبکه آرد و کم فروشی نان از جمله مهم ترین تخلفات محرز شده  است.

وی اظهار داشت: کشیک نوروزی نانوایان برای خدمات رسانی بهتر به نانوایان ابلاغ گردید و گشت‌ های مشترک بازرسی با حضور دستگاه های متولی از واحدهای نانوایی انجام که این امر موجب ساماندهی این واحدها و جلوگیری ازکم‌فروشی یا گران‌فروشی می گردد.

معاون رییس سازمان و مدیرجهاد کشاورزی شهرستان مشهد افزود: نظارت از نانوایی ها در ایام نوروز و ماه مبارک رمضان به طور جد و مستمر انجام می گیرد و در صورت مشاهده هرگونه تخلف از سوی نانوایان برخورد جدی و بدون اغماض صورت می گیرد و برابر قانون با متخلفین کم فروشی، فروش آرد سهمیه و نان بی کیفیت برخورد می گردد.

محمد میری دیسفانی بیان نمود: برای رفاه حال زائران، ۲۲ نانوایی ثابت و سیار در اطراف حرم ایجاد شد.

وی اظهار داشت: رسیدگی به تخلفات واحدهای نانوایی از حالت معمول خارج شده است و با هدف تامین نیاز مردم، شناسایی و برخورد با متخلفان در این حوزه با جدیت به صورت اخطار و سپس مهر و موم انجام می گیرد  .

شایان ذکر است که مجموع تخلفات انجام‌شده در صنف نانوایی‌هایی که منجر به تشکیل پرونده شده بیش از ۳۷ میلیارد ریال است که شامل عرضه خارج از شبکه بیش از ۳۵ میلیارد ریال،  گران‌فروشی بیش از ۶۳۵ میلیون ریال، خرید واگذاری کالا بر خلاف ضوابط توزیع یا قیمت ۵۶۵ میلیون ریال وکم فروشی ۵۴۸ میلیون ریال است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *