دادستان عمومی و انقلاب مشهد با بیان این که در پرونده بازی ایران و لبنان برخی از اتهامات متوجه کسانی است که خارج از استان هستند و ما صلاحیت رسیدگی به آن را نداریم، گفت: در خصوص افرادی که در مشهد حضور دارند درحال انجام مراحل رسیدگی پرونده هستیم.

به گزارش پایگاه خبری پاژنگار، محمد حسین درودی دادستان عمومی و انقلاب خراسان رضوی در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت هفته قوه قضائیه گفت: درمورد تعلیق دو عضو شورای شهر مشهد ما از نظر نوع اتهام تکلیف قانونی داریم.

وی افزود: دادگستری و دادسرا افراد را تعلیق نمی‌کند بلکه قانون است که تعلیق می‌نماید. پرونده هر دو نفر در دادگاه در حال رسیدگی است برای یک نفر رای صادر شده است. سال قبل افرادی دیگر از شورا احضار شدند و دفاع داشتند که دفاعیات این افراد منجر به دادخواست نشد.

درودی در ادامه گفت : کار در دستگاه قضائی سخت و طاقت فرسا است و مقید به ساعات اداری نیست، بیشترین آمار محکومین در زندان‌ها مربوط به سارقان و زورگیری است. ما طبق قانون تا حدی می‌توانیم سخت‌گیری کنیم.

وی خاطرنشان کرد: در سال گذشته بیشترین جرم‌ها در استان به ترتیب، سرقت، توهین، تهدید، ایراد ضرب وجرح، کلاهبرداری، نگه داشتن مواد مخدر، تخریب عمدی، جعل و خیانت در امانت بوده است.

در ادامه این نشست خبری غلامعلی صادقی رئیس کل دادگستری خراسان رضوی هم گفت : در سال گذشته یک میلیون و ۲۴۴ هزار و ۱۹۹ فقره پرونده وارد مجموعه واحدهای قضائی و شعب ما شد که همین تعداد پرونده نیز مختومه شده‌است.

وی افزود : ۵۰ درصد پرونده‌ها و توان ما مربوط به مرکز استان است. جرایم خاص مانند امنیت اخلاقی، اقتصادی، امنیتی و روانی که جامعه را تهدید می‌کند در شعب ویژه رسیدگی می‌شود.

صادقی خاطر نشان کرد: یکی از پرونده‌های شاخص ما در سالیان اخیر پرونده شرکت پدیده است. در مورد شرکت پدیده ما مسئول بودیم از اموال مجموعه حفاظت نمائیم، مجموعه را از قانون گریزی به سمت قانون مداری سوق دهیم که این کار انجام شد و شرکت وارد فرابورس شد.

وی با اشاره به این که بنا نیست دادگستری و استانداری در تصمیمات شرکت دخالت کنند، عنوان کرد: با اصرار هیات مدیره شرکت پدیده که مدیرعامل قبل می‌تواند به شرکت کمک کند ما درخواست آنها را محترم شمردیم و اجازه دادیم خارج از زندان محکومیت خود را طی نماید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *