مدیرکل دفتر ثبت آثار، حفظ و احیای میراث معنوی و طبیعی وزارت میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: فضای همکاری خوب و گسترده بین دیوان عدالت اداری و وزارت میراث فرهنگی فراهم شده که به حفاظت بهتر آثار تاریخی کمک کرده است.

به گزارش پایگاه خبری پاژنگار ، مصطفی پورعلی در نشست هم‌اندیشی شورای ملی ثبت آثار تاریخی فرهنگی با قضات دیوان عدالت اداری که در مشهد برگزار شد، اظهار کرد: برگزاری این نشست گام مهمی در ثبت، حفظ و احیای آثار تاریخی خواهد بود.

مدیرکل دفتر ثبت آثار، حفظ و احیای میراث معنوی و طبیعی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ادامه داد:  با توجه به ابهاماتی که در اصلاحیه قانون دیوان عدالت اداری وجود داشت و با توجه به ضرورت آشنایی بیشتر همکاران میراث فرهنگی کشور با این قانون آموزش همکاران در سراسر کشور در دستور کارقرار گرفته است.

پورعلی با اشاره به این‌که اصلاح قوانین در دستور کارقرار دارد، تاکید کرد: تمام تلاش ما این است که در حوزه ثبت و حریم آثار و محوطه‌های تاریخی، ضمن این‌که حقوق افراد تامین شود از حقوق عامه مردم هم پاسداری صورت گیرد.

در نشست هم‌اندیشی شورای ملی ثبت آثار تاریخی فرهنگی با قضات دیوان عدالت اداری ، ادارات کل استانی به صورت برخط حضور داشتند و در پایان نشست سوالات خود در حوزه آراء دیوان عدالت اداری مطرح کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *