مسئول نمایندگی میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی بردسکن از برگزاری کلاس‌های دوره آموزش صنایع‌دستی و هنرهای سنتی در 13 روستای بخش‌های مرکزی، انابد ، شهرآباد این شهرستان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری پاژنگار، حسین علیزاده با اعلام این خبر افزود: این دوره آموزشی در راستای اجرایی شدن تفاهم‌نامه بین میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی بردسکن و شرکت نساجی مدرس معین اقتصادی این شهرستان برگزار شد.

مسئول نمایندگی میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی بردسکن ادامه داد: طی یکسال گذشته 14 کلاس آموزش صنایع‌دستی و هنرهای سنتی در پنج رشته گلیم‌بافی، پته‌دوزی، حصیربافی، بافتنی سنتی، گلدوزی برگزار شده و تعداد 180 نفر از بانوان علاقه‌مند به هنرهای سنتی آموزش‌های لازم را فراگرفته و گواهی مهارت برای آن‌ها صادر شده است.

او با بیان این‌‎‌که در حال حاضر 35 رشته صنایع‌دستی و هنرهای سنتی در این شهرستان فعال است، تصریح کرد: طی یک سال گذشته مبلغ 24 میلیارد ریال تسهیلات با کارمزد چهار درصد از محل کارگروه مشاغل خانگی شهرستان به هنرمندان صنایع‌دستی و هنرهای سنتی پرداخت شده است.

علیزاده گفت: با تسهیلات پرداختی برای تعداد 36 نفر شغل ایجاد شده است و امیدواریم زمینه ترویج صنایع‌دستی و هنرهای سنتی این شهرستان فراهم شده باشد.

او اظهار کرد: شهرستان بردسکن بیش از 100 نفرهنرمند و صنعتگر فعال دارد و مهم‌ترین رشته‌های صنایع‌دستی این شهرستان شامل گلیم‌بافی، سفال و سرامیک، چرم دست‌دوز، فرت بافی، گلدوزی و نمدمالی است.

شهرستان بردسکن در فاصله 270 کیلومتری از مشهد مرکز استان خراسان رضوی قرار دارد.

 

خبرنگار : سید علی میرپور 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *