معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی گفت: با توجه به نزدیک شدن ایام نوروز و افزایش حضور زایران و گردشگران رعایت ضوابط و نکات ایمنی در تمامی مراکز اقامتی و پذیرایی الزامی است.

به گزارش پایگاه خبری پاژنگار ، یوسف بیدخوری در جلسه مشترک با مدیران سازمان آتش نشانی مشهد و مدیران معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری و نمایندگان جوامع حرفه‌ای تاسیسات گردشگری استان با موضوع ایمنی اظهار کرد: با توجه به اهمیت موضوع ایمنی در واحدهای اقامتی اولویت اول انجام تمهیدات و اقدامات پیشگیرانه است که تاسیسات گردشگری در این زمینه پیشگام بوده‌اند.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی با اشاره به این که بیشترین تراکم واحدهای اقامتی در اطراف حرم مطهر رضوی است، ادامه داد: دسترسی وسایل و ادوات سنگین آتش نشانی به برخی از واحدها با مشکلاتی مواجه است، بنابراین تجهیز  واحدها به امکانات اعلام و اطفاء حریق متناسب و کافی ضروری است.

بیدخوری با اشاره به نقش آموزش در پیشگیری، کاهش خسارت و جلوگیری از گسترش حریق گفت: آمادگی پرسنل برای مواجهه به موقع با حریق از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.همچنین بازرسان واحدهای اقامتی و تاسیسات گردشگری باید آموزش ببنند تا در زمان بازدیدهای میدانی موارد ایمنی را به مدیران و متصدیان واحدها گوشزد کنند.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی تاکید کرد:  انتشار اخبار حریق در واحدهای اقامتی تاثیر مستقیم بر حضور گردشگران در شهر مشهد و استان و میزان اسکان در واحدهای اقامتی دارد، بنابراین در زمان وقوع حریق مرتبط با واحدهای اقامتی اطلاع رسانی صحیح و دقیق را خواستاریم.

در حال حاضر دو هزار و 135 واحد اقامتی شامل ۲۷۳ هتل، ۳۰۲ هتل آپارتمان، ۳۹۸ مهمانپذیر، ۹۹۳ خانه‌مسافر و ۱۷۰ اقامتگاه بومگردی و سنتی و همچنین ۱۶۴ مجتمع گردشگری، واحد پذیرایی بین راهی و سفره خانه سنتی در استان خراسان رضوی فعالیت می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *