مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خراسان رضوی با بیان این که شهرداری پیمانکاراجرای باغ موزه دفاع مقدس شده است، گفت: عملیات عمرانی این باغ موزه تا سه سال آینده به اتمام می‌رسد

به گزارش پایگاه خبری پاژنگار، سردارسرتیپ دوم پاسدار حسینعلی یوسفعلیزاده مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی در آستانه هفته دفاع مقدس در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: پروژه از یک حالت ایستایی و مقطعی خارج شده و عملیات عمرانی به سرعت ادامه دارد.

وی افزود: شورای چهارم و پنجم در مقاطع مختلف کمک ‌هایی به احداث این باغ موزه کرده‌اند، اما شورای ششم قول داده است، تا قبل از پایان عمر شورا عملیات عمرانی باغ موزه را به پایان ببرند.

یوسفعلیزاده خاطرنشان کرد: برای تکمیل باغ موزه حدود ۲۰۰ میلیارد تومان هزینه لازم داریم که تاکنون ۴۰ درصد کار پیشرفت فیزیکی داشته و حدود ۶۰ درصد آن باقی مانده است.

وی سپس به برنامه های گرامیداشت هفته دفاع مقدس اشاره و یادآور شد: تجلیل از یک میلیون رزمنده و پیشکسوت دفاع مقدس با سخنرانی آیت الله رئیسی فردا در تهران برگزارکه در استان خراسان رضوی از 105هزار رزمنده تجلیل می شود.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی سپس به برنامه‌های این هفته اشاره و گفت: غبارروبی از مزار شهدا، سرکشی از جانبازان انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، برگزاری نمایشگاه‌های متعدد، نکوداشت ایثارگران در حرم مطهر رضوی، شرکت در نماز جمعه، رژه خودرویی نیروهای مسلح در شهرهای مرزی از جمله برنامه های گرامیداشت هفته دفاع مقدس است.

وی افزود: جشنواره کشوری فانوس با میزبانی خراسان رضوی امسال در مشهد برگزار می شود که تاکنون آثار متعددی به این جشنواره ارسال و داوری شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *