دبیر جشنواره فاخر با بیان این که نهمین دوره جشنواره فاخر در سطح ملی برگزار می شود، گفت : در این جشنواره ایده ها، خلاقیت و نوآوری ها از تمامی سطوح جامعه، صنوف و سنین دریافت می شود.

 

به گزارش پایگاه خبری پاژنگار، «عباس قاسمی» دبیر جشنواره فاخر در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: جشنواره فاخر مخفف فعالان ایده پرداز خراسان رضوی است که از سال 92 تا سال ۹۹ هشت دوره از آن برگزار شد و امسال با تغییراتی در این جشنواره با موضوع پیوند مدرسه و صنعت  فعالیت خواهد کرد.

 

دبیر جشنواره فاخر افزود: از سال 97 اتفاق ویژه و خاص در جشنواره فاخر ششم رخ داد و این جشنواره از قالب دانش آموزی و معلمی خارج شد و به دانشجویان و اساتید دانشگاه کشیده شد، اتفاق بهتر این که ایده ها، خلاقیت ها و نوآوری هایی که در جشنواره فاخر آورده شد، صاحبان صنایع و سرمایه این ایده ها را انتخاب و مسیر تجاری سازی آنها را به عهده گرفتند که یک ایده را از صفر به ۱۰۰برسانند و وارد بازار کنند.

 

وی با بیان این که جشنواره فاخر هفتم و هشتم در شرایط کرونا برگزار شد و در این جشنواره سعی شده، محتواسازی آموزشی و خلاقیت هایی که در این زمینه رخ داده صورت گیرد، گفت: جشنواره پنجم و ششم با همکاری اداره کل آموزش و پرورش و جشنواره هفتم و هشتم با همکاری اداره ناحیه چهار آموزش و پرورش برگزار شد.

 

قاسمی اظهار کرد: جشنواره نهم برخلاف جشنواره های قبل، دارای افتتاحیه و اختتامیه خواهد بود و امروز با این نشست خبری افتتاحیه جشنواره فاخر را استارت زدیم و اردیبهشت ماه سال آینده اختتامیه جشنواره فاخر برگزار خواهد شد.

 

وی تصریح کرد: با بخشنامه ای که به تمام استان ارسال خواهد شد، دانش آموزان و همکاران آموزشی می توانند تمام نوآوری ها و ایده های خود را به جشنواره ارسال کنند و کمیته داوران از بین آثار رسیده بهترین ها را انتخاب و در اختتامیه از آنها تقدیر خواهد شد.

 

دبیر جشنواره فاخر گفت: ما با هماهنگی با شرکت های صنایع خراسان، انجمن مدیران استان و اصناف مشهد برای جشنواره نهم در سطحی فراتر برنامه ریزی کردیم و ایده ها، خلاقیت و نوآوری ها را از تمامی سطوح جامعه، صنوف و سنین دریافت می کنیم که اتفاق بزرگی است.

 

وی یادآور شد: از سال 92 تا سال 99 تمام حمایت های مالی و معنوی در خصوص جشنواره فاخر توسط بنده صورت گرفته است و در کنار آن یک موسسه آموزشی و مدرسه ابتدایی وارستگان دارم که این مدرسه اولین مدرسه کار و کسب با تفکر کارآفرینی در سطح کشور است و تاکنون چنین مدرسه ای در کشور با این رویکرد وجود ندارد.

 

وی افزود: با هماهنگی که برای نهمین جشنواره فاخر بین وزارت صنایع بازرگانی و آموزش و پرورش صورت گرفته است، هماهنگی بین مدرسه و صنعت شکل خواهد گرفت.

 

قاسمی در خصوص حمایت آموزش و پرورش گفت: به زودی تفاهم نامه ای فی ما بین دبیرخانه اجرایی جشنواره فاخر و اداره آموزش و پرورش امضا خواهد شد؛ همچنین برای اولین بار نحوه ارسال آثار و موضوعات جشنواره فاخر در قالب ویدئو به عنوان شیوه نامه الکترونیکی تهیه و ارائه خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *