قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی با بیان این که امسال ۱۷ میلیون ماسک بین زائران حرم مطهر رضوی توزیع شد، افزود: افزایش کیفیت خدمات به زئران و رفاه حال آنها مورد توجه ویژه قرار دارد

 

به گزارش پایگاه خبری پاژنگار ، مالک رحمتی قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت : با گسترش واکسیناسیون عمومی و رعایت پروتکل های بهداشتی بعد از دو سال از شیوع کرونا و محرومیت از سفر هموطنان، پیش‌بینی حضور هشت تا ۱۰ میلیون زائر و مسافر در مشهد برای نوروز ۱۴۰۱ را خواهیم داشت.

 

قائم مقام تولیت آستان قدس اظهار کرد: یکی از نکات مورد توجه تولیت، نهادینه کردن برنامه محوری در آستان است و بر همین اساس سیاست‌های کلی آستان قدس تدوین و ابلاغ شد. همه بخش های این آستان دارای برنامه سه ساله قابل سنجش کمی و کیفی هستند.

 

وی با اشاره به این که برنامه های علمی و فرهنگی در آستان قدس از اولویت جدی برخوردار است، افزود: تربیت شایسته‌ترین خادم برای بارگاه منور رضوی، ارائه بهترین خدمت در عرصه‌های مختلف و استقبال از بیشترین زائر داخلی و خارجی از جمله برنامه‌ها است.

 

وی با اشاره به این که بنیاد کرامت رضوی توجه ویژه‌ای به زائران کم برخوردار دارد، افزود: همه خدمات و فعالیت‌های آستان قدس از مردم برای مردم و به وسیله مردم است.

 

رحمتی گفت: افزایش بهره‌وری موقوفات و توجه جدی به اقتصاد مقاومتی، توجه به مناطق کم برخوردار و همکاری برای ساماندهی حاشیه شهر مشهد از جمله اقدامات مستمر است. چنانکه در همین راستا امسال برای ساخت بیمارستان ۵۴۰ تختخوابی در منطقه شهرک شهید رجایی اقدام کرده‌ایم.

 

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی یادآور شد: افرادی که قصد ارائه خدمات رایگان در زمینه فرهنگی، آموزشی و بهداشتی دارند، می توانند در حاشیه شهر و مناطقی که اراضی موقوفه آستان قدس با زمینه کاربری شهری موجود است،  فعالیت‌های خود را ارائه کنند که در این خصوص زمین‌های خود را ۴۹ ساله در اختیار آنها قرار خواهیم داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *