مدیر کل اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی بابیان این که امسال برنامه های متنوعی در هفته کار و کارگر درنظر گرفته ایم ، گفت : تعداد  ۲۴۰ برنامه در مشهد و دیگر شهرستانهای این استان اجرا می‌شود.

 

به گزارش پایگاه خبری پاژنگار محمد امین بابایی مدیر کل اداره نعاون ، کار و رفاه اجتماعی در گفت و گو با خبرنگاران افزود: برپایی ۳۵ مسابقه ورزشی از جمله برنامه‌های هفته کار و کارگر در خراسان رضوی است که ۱۰ مسابقه از این تعداد در بخش خواهران و ۲۵ مسابقه در حوزه برادران برگزار خواهد شد.

 

وی در ادامه با اشاره به طرح مساجد کارآفرین در خراسان رضوی گفت: در قالب این طرح که از یک هفته گذشته آغاز شده است، متقاضیان اشتغال به کار در مساجد به صورت رایگان ثبت‌نام و به کاریابی ها معرفی می‌شوند.

 

بابایی خاطر نشان کرد: در اولین میز خدمت اشتغال که به مناسبت ولادت امام حسن(ع) در خراسان رضوی برگزار شد، ۱۹۵ نفر متقاضی ثبت‌نام کردند که ۱۲۶ نفر به کاریابی‌ها معرفی شدند.

 

سرپرست اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی گفت: در مرحله دوم، پیشران های حوزه مشاغل خانگی را شناسایی کرده تا کسانی که می‌توانند کسب و کارها را در محله خود مدیریت کنند. اما در حال حاضر اولویت جذب با متقاضیان جویای کار و معرفی به واحدهای شغلی است.

 

وی با بیان این که شناسایی افراد دارای فقر مطلق یکی از برنامه‌های دولت سیزدهم است، افزود: فقیر مطلق به افرادی اطلاق می‌شود که در تامین خوراک و پوشاک و مسکن خود در مانده‌اند و بدین منظور دست یاری به سوی همه نهادها و سازمان‌های غیر مردمی دراز می کنیم تا این گونه افراد را معرفی نموده و تحت حمایت قرار دهیم.

 

بابایی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به کاهش تعداد مقرری بگیران بیمه بیکاری اظهار داشت: تا پایان پارسال ۱۳ هزار نفر بیمه بیکاری در خراسان رضوی دریافت می کردند که نسبت به سال پیش از آن ۴ هزار نفر کاهش داشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *