رئیس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران با بیان این که در دهه پایانی صفر همه خادمان زائران رضوی بودند، گفت: امدادگران جمعیت هلال احمر مصداق عینی جهادگران فی سبیل الله هستند.

به گزارش پایگاه خبری پاژنگار، دکتر پیرحسین کولیوند رئیس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در آئین اختتامیه طرح همسفران خورشید گفت: امسال تلاش شد تا هر آن چیزی که در ایام پایانی ماه صفر در مشهدالرضا (ع) صورت می گیرد، براساس برنامه ریزی و با هماهنگی کامل باشد.

وی ادامه داد: در نتیجه همین تلاش ها شاهد بودیم که حتی کوچکترین شواهدی دال بر بی نظمی در ارائه خدمات مشاهده نشد که البته علاوه بر تأثیرگذاری برنامه ریزی، این توفیق به برکت عشق امدادگران به خدمت و ارادت آنان به ساحت قدسی علی بن موسی الرضا (ع) حاصل شد.

رئیس جمعیت هلال احمر کشور در این مراسم همچنین خاطرنشان کرد: تاریخ انقلاب اسلامی پیشینه درخشانی از امدادگران انقلابی و مجاهد را در حافظه دارد و به برکت تلاش اعضای جمعیت هلال احمر بود که بر زخم مجروحان مبارزات انقلابی مرهم گذاشته شده بود.

وی یادآور شد: خدمت رسانی شایسته به زائران امام هشتم در ایام پایانی ماه صفر به برکت تجربیات خدمت رسانی به زائران پیاده اربعین حاصل شد و از آن جا که در کشور عراق به‌رغم نبود زیرساخت های رفاهی و درمانی کافی، 25 میلیون زائر پیاده حضرت سیدالشهدا (ع) حضور یافتند و البته امدادگران هلال احمر، امدادرسانی لازم را انجام دادند.

رئیس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران گفت : 28 صفر امسال نسبت به سال گذشته بسیار شلوغ تر بود، زیرا به دلیل برداشته شدن کامل محدودیت های کرونایی، بسیاری از زائران دل به جاده زدند تا به هر ترتیب، خود را به بارگاه منور رضوی برسانند.

وی تصریح کرد: تخصیص بالگردهای امداد هوایی به پایگاه های سیار و ثابت در هر 250 تا 300 کیلومتر باعث شد تا امدادگران هرگز گرفتار مشکلات و تنگنا نباشند و روند خدمت رسانی به بهترین نحو انجام شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *