مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی با بیان این که نرح بیکاری نسبت به تابستان گذشته کاهش یافته است، گفت: نرخ بیکاری امسال نسبت به سال گذشته سه دهم درصد کاهش یافته است.

به گزارش پایگاه خبری پاژنگار، محمد امین بابایی مدیر کل تعاون ،کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: طبق آمار، نرخ جمعیت ۱۵ سال و بالاتر استان چهار میلیون و ۸۸۹ هزار نفر است که از این تعداد دو میلیون نفر شاغل و ۱۳۲ هزار نفر نیز بیکار هستند.

وی افزود: هم اینک در استان ۸۸ هزار و ۷۸۸ کارگاه تحت پوشش تأمین اجتماعی هستند و تعداد کل بیمه شدگان کارگری نیز ۹۶۱ هزار و ۵۷ نفر است.

بابایی با اشاره به هفته کارآفرینی ادامه داد: ۱۱۱ برنامه مختلف در هفته کارآفرینی خراسان رضوی برگزار می‌شود که ۷۴ برنامه حضوری، ۳۵ برنامه مجازی و ۲ برنامه نیز به صورت حضوری و مجازی برگزار خواهد شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی گفت: آموزش قوانین کار، آموزش همگانی تشکیل تعاونی‌ها و معرفی سرفصل‌های تسهیلات از جمله عناوین این برنامه‌هاست.

وی افزود: هم اینک ۹۴ مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی در استان فعال است که از این تعداد ۱۳ مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی و پنج مرکز شتاب دهنده امسال مجوز فعالیت گرفته اند.

بابایی همچنین اظهار کرد: خراسان رضوی با ثبت حدود ۴۸ هزار اشتغال جدید در سامانه رصد اشتغال وزارت تعاون هم اینک رتبه سوم کشور را به خود اختصاص داده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *