رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان این که ۱۴۹ نماینده قرآنی از ۸۰ کشور دنیا به صورت غیر حضوری در سی و نهمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم شرکت می کنند، گفت : مرحله مقدماتی این مسابقات در مشهد مقدس برگزار می شود.

به گزارش پایگاه خبری پاژنگار، حمید مجیدی مهر رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه در نشست خبری با اصحاب رسانه که به صورت ویدئوکنفرانس در محل این اداره برگزار شد، بیان کرد: سی و نهمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم جمهوری اسلامی در حال سپری است و مرحله مقدماتی آن به میزبانی مشهد برگزار می شود.

رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به این که از ۸۰ کشور دنیا نمایندگان قرآنی به صورت غیر حضوری به رقابت خواهند پرداخت، گفت:  منتخبین این مرحله به صورت حضوری همزمان با مبعث پیامبر (ص) در تهران رقابت خواهند کرد.

مجیدی مهر در خصوص چگونگی رقابت های متسابقین به صورت مجازی گفت: از طریق رایزنی های فرهنگی و سیاسی با کشورهای شرکت کننده، تلاوت آنها ضبط شده و مراحل تدوین آن سپری و این فایل های تصویری در معرض دید داوران قرار خواهد گرفت و منتخبان مشخص خواهند شد.

وی با بیان این که برای اولین بار رشته ترتیل در مسابقات بین المللی برای خانم ها اضافه شده است، افزود: خوشبختانه سطح قرائت ها و فعالیت های قرآنی در بین بانوان رشد چشمگیری داشته و ۶۰ تا ۷۰ درصد استقبال کنندگان از فعالیت های قرانی را بانوان تشکیل می دهند.

مجیدی مهر داوران مرحله مقدماتی سی و نهمین دوره مسابقات بین المللی قران کریم را در بخش برادران را سید علی سرابی، هاشم روغنی ، محمد جواد رجایی ، درایتی، محمد صادق نصراللهی، نصرالله عارف حسینی، محمدپور، فیاض و در بخش خواهران خطیب، الماسی، دیانی، افخمی، سعیدی، اسحاق نژاد، لیلا بایس معرفی کرد.

مجیدی مهر با بیان این که در هر رشته یک نفر مانند سایر کشورها حضور خواهند داشت، گفت: جوایز در رشته قرائت و حفظ کل برای رتبه اول ۱۵۰ میلیون تومان،  رتبه دوم ۱۲۰ میلبون تومان و برای رتبه سوم ۹۰ میلبون تومان و در رشته ترتیل رتبه اول تا سوم به ترتیب ۹۰ میلبون تومان، ۷۰ میلیون تومان و ۵۰ میلبون تومان در نظر گرفته شده است.

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین جمال ایزدی، معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی بیان کرد: مرحله مقدماتی سی و نهمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم به صورت ضبطی و غیر حضوری از ۲۳ دی تا 27 دی ماه در مشهد مقدس برگزار می شود.

وی با اشاره به میزبانی مشهد مقدس در این دوره از مسابقات قرآن کریم گفت: منتخبین این مسابقات به مرحله نهایی که به صورت حضوری در سالن اجلاس سران در تهران از ۲۸ بهمن تا ۴ اسفند برگزار می شود، راه پیدا می کنند.

معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی همچنین گفت: مسابقات قرآن در جهت ترویج فرهنگ قرآن تقش موثری دارد و ابتدا ما بابد با قرآن مانوس شویم، سپس بفهمیم و زمینه عملیاتی شدن دستورات قرآن را در زندگی پیاده کنیم و برای ترویج دستورات آن در جامعه تلاش کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *