مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی خراسان رضوی با بیان این که برای اولین بار اعزام مبلغ تخصصی در مناسبت ها را داریم، گفت: در ماه مبارک رمضان تعداد ۲۰۰ مبلغ تخصصی جمعیت و فرزندآوری به سراسر استان اعزام خواهند شد.

به گزارش پایگاه خبری پاژنگار، حجت الاسلام و المسلمین هادی صاحبقرانی گلستانی مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، در نشست خبری با اصحاب رسانه در آستانه ماه مبارک رمضان گفت: امسال تلاقی دو بهار طبیعت و بهار فطرت را داریم.

وی افزود: یکی از ماموریت‌های سازمان تبلیغات اسلامی، پرداختن به مناسبت‌های مذهبی است.رمضان امسال در چند حوزه اقدام و عملیات دارد. ماه مبارک رمضان از فصل‌های ویژه برای تبلیغ اسلام ناب است که در اساسنامه نیز آمده است.

صاحبقرانی خاطر نشان کرد : حدود دو هزار و ۴۰۰ نفر اعزام مبلغ را داریم. در حوزه تفسیر، کار ویژه‌ای را آغاز کرده‌ایم. هر ساله سوره‌ای از سور قرآن انتخاب می‌شود و توسط ائمه جمعه و جماعات در سطح استان تفسیر می‌شود.

مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی خراسان رضوی تاکید کرد: موضوع استفاده از ظرفیت‌های ماه مبارک رمضان در حل مسئله مورد توجه است. مسائل باید همه جانبه باشد و تشکیلات در محله شکل گیرد. برای نوجوانان نیز طرحی با عنوان ” قهرمان من ” شکل گرفته تا از سنین نوجوانی آماده اداره کشور شوند.

وی تصریح کرد: محور بعدی، نمایشگاه قرآن که تولیت آن با اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی بوده است ، دو غرفه در نمایشگاه مشهد داریم. در سطح مناطق با هویت اتحادیه موسسات قرآنی حضوری پررنگ خواهیم داشت و در شهرستان‌ها ویژه‌تر نمایشگاه قرآن را خواهیم داشت.

صاحبقرانی متذکر شد: امسال برای اولین بار اعزام مبلغ تخصصی در مناسبت ها را داریم. ۲۰۰ مبلغ تخصصی جمعیت و فرزندآوری به سراسر استان اعزام خواهند شد. چهار سال بر روی کارکرد جمعیت و فرزندآوری مطالعه و تحقیقات کرده ایم.

مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی خراسان رضوی همچنین گفت: طی رصد انجام گرفته موانع ازدواج و فرزندآوری بررسی گردید. آنچه مشکل اصلی بود گره‌های ذهنی است. مدتی اعزام مبلغ را در حوزه فرزندآوری انجام دادیم که دستاوردهای خوبی داشته است. همچنین شبکه خیرین در حوزه فرزندآوری شکل گرفته است که موانع اقتصادی عدم فرزندآوری را حل کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *