معاون فرهنگی، اجتماعی و زیارت استانداری خراسان رضوی گفت: از ۱۵ اسفند تا 13 فروردین ماه جاری تعداد ۱۰ میلیون و ۲۰۷ هزار و ۲۹۲ نفر جهت زیارت حضرت رضا (ع) وارد مشهد مقدس شدند.

به گزارش پایگاه خبری پاژنگار، حجت‌الاسلام و المسلمین حجت گنابادی نژاد در آخرین نشست خبری ستاد خدمات سفردر مشهد مقدس اظهار کرد: این رقم در سال گذشته از ۱۰ اسفند تا ۱۵ فروردین ۸ میلیون و ۵۶۴ هزار و ۸۳۳ زائر بوده است.

معاون فرهنگی، اجتماعی و زیارت استانداری خراسان رضوی بیان کرد: همچنین روز گذشته ۴۹۹ هزار و ۱۵۱ نفر ورودی به استان داشتیم و در مجموع ۱۳۳ هزار و ۱۶۱ نفر از ظرفیت اسکان رسمی، موقت و اضطراری استفاده کردند.

وی همچنین در خصوص بحث اسکان در مدارس استان نیز افزود: در اسکان مدارس نیز نسبت به سال گذشته ۱۲ درصد رشد داشتیم.

گنابادی نژاد ادامه داد: بیشترین ورودی‌های این ایام مربوط به ترددهای مسیر شمال کشور به استان خراسان رضوی است.

وی گفت: هنوز در حوزه اطلاع‌رسانی مشکلاتی داریم و نیازمند حضور رسانه ملی در این زمینه هستیم.

گنابادی نژاد بیان کرد: در خدمات جاده‌ای اشکالات ما واضح است، باید در حوزه سرمایه‌گذاری، نظارت و استانداردهای خدمت برای زائران اقداماتی انجام دهیم.

معاون فرهنگی، اجتماعی و زیارت استانداری خراسان رضوی همچنین گفت: کمترین جابه‌جایی با حمل‌ ونقل هوایی به میزان ۳ درصد بوده است. حمل‌ونقل ریلی ۵ درصد، جاده‌ای عمومی ۶ درصد و جاده‌ای شخصی ۸۶ درصد بوده است.

وی گفت: در حوزه سفرهای جاده‌ای عمومی ۴۴ هزار و ۸۲۳ سفر، در حوزه وسایل نقلیه شخصی دو میلیون و ۲۹۷ هزار و ۲۹۸ سفر، در حوزه ریلی هزار و 140 رام قطار و تردد و در حوزه هوایی نیز دو هزار و 94  حمل‌ونقل هوایی بوده که نسبت به سال گذشته رشد داشته است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *