مدیرآموزش و پرورش منطقه تبادکان گفت: باید تا ابتدای مهر حداقل 200 کلاس آماده کنیم و گرنه مجبور به استفاده از کلاس های کانسکی می شویم و یا مدارس دو شیفت را به سه شیفت تغییر دهیم.

به گزارش پایگاه خبری پاژنگار ، محمدحسین عبداللهی مدیر آموزش و پرورش منطقه تبادکان در گفتگو با خبرنگار ما اظهار کرد: امروز دبیرستان ۱۲کلاس نیره سادات کاظم زاده در شهر مهرگان با حضور خیّر و مسئولین معاون استاندار و فرماندار مشهد افتتاح شد.

وی ادامه داد: هزینه ساخت این مدرسه که درزمینی به مساحت ۴ هزار متر با دو هزار زیر بنا ساخته شده است 20 میلیارد تومان شده است که زمین این مدرسه را اداره مسکن و شهرسازی تامین کرد و ۲۰ درصد هزینه ساخت را هم دولت داده است ، ۸۰ درصد هزینه ساخت این مدرسه توسط خانواده پورفخاریان به یاد و نام مادرشان اهدا شد.

مدیر آموزش و پرورش منطقه تبادکان تصریح کرد: در حال حاضر به دلیل این که منطقه آموزش و پرورش تبادکان به عنوان بزرگترین منطقه آموزش پرورش کشور در حاشیه شهر مشهد قرار دارد و بیشتر حاشیه شهر مشهد مربوط به این منطقه است ، جمعیتی بالغ بر ۱۵۰ هزار دانش آموز در این منطقه مشغول به تحصیل هستند.

عبداللهی با بیان این که 33 درصد از اتباع استان در این منطقه زندگی می کنند عنوان کرد:  منطقه تبادکان ۱۱ درصد جمعیت دانش آموزی استان را دارد با توجه این جمعیت گسترده و علیرغم این که کارهای بزرگی در این منطقه انجام شده است در حال حاضر کمترین  سرانه فضای آموزشی و ورزشی کشور را دارد.

وی افزود: متوسط سرانه آموزشی  استان  ۴/۳ است ، سرانه آموزشی منطقه ۱/۸ است که با توجه به پیگیری انجام شده و حسن نیت مسئولین ۵۱  پروژه را در این منطقه در دست احداث داریم، در اسفند با حضور امام جمعه مشهد کلنگ احداث و تجهیز ۱۵۰ کلاس درس با مشارکت بنیاد علوی در حاشیه شهر زده شد که از این 150 کلاس  هشت  واحد با ۶۳ کلاس درس  به منطقه تبادکان اختصاص یافت و در دست احداث می باشد

مدیر آموزش و پرورش منطقه تبادکان  اضافه کرد: باید تا ابتدای مهر حداقل 200 کلاس آماده کنیم وگرنه مجبور به استفاده از کلاس های کانسکی می شویم و یا مدارسی دو شیفت را به سه شیفت برسانیم.

عبداللهی با اشاره به روستاهای پراکنده اطراف مشهد بیان کرد: هنوز کلاس درس کانسکی داریم هنوز مدارسی داریم که نیاز به دیوار کشی دارد بعضی از مدارس محوطه شان خاکی است و ما دنبال این هستیم این مشکلات را حل کنیم و دست خیرین برای حل این مشکلات به گرمی می فشاریم.

وی در خصوص دانش آموزان اتباع گفت: اتباع میهمان ما هستند،۳۳ درصد اتباع  تحصیل می کنند برخی از مدارس این منطقه  بالغ ۸۰ در صد دانش آموزانشان اتباع هستند ،خوشبختانه از طریق نهادهای بین المللی هم کمک های جذب شده در حال حاضر دو مدرسه ۱۲ کلاس که 24 کلاس درس با ۲۴ میلیارد اعتبار در دست احداث است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *