مدیر کل استاندارد خراسان رضوی گفت: همه تولیدکنندگانی که محصولات بسته‌بندی‌شده تولید می‌کنند، موظف به رعایت استاندارد‌های اجباری مربوط در وزن محصولات تولیدی هستند.

به گزارش پایگاه خبری پاژنگار ، سید محمدسجادی، مدیر کل استاندارد خراسان رضوی، در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن تشریح بسته حمایتی در جهت رشد تولید باکیفیت، از برگزاری دومین مسابقات ملی بتن به میزبانی استاندارد خراسان رضوی خبر داد.

مدیر کل استاندارد خراسان رضوی ضمن گلایه از اصناف و تولیدکنندگان استان، رعایت ‌نکردن خالص‌فروشی در استان را حدود ۸۰ درصد اعلام و افزود: سازمان ملی استاندارد در خصوص خالص‌فروشی برنامه‌ای مدون ارائه کرده است و ادارات کل استانی نیز در راستای تحقق اهداف تعیین‌شده اقدامات نظارتی خود را از قبل از سال جدید آغاز می‌کنند

وی افزود: ادامه نظارت‌ها با رویکرد اقناعی و اصلاحی انجام خواهد شد. همه تولیدکنندگانی که محصولات بسته‌بندی‌شده تولید می‌کنند، موظف به رعایت استاندارد‌های اجباری مربوط در وزن محصولات تولیدی هستند.

سجادی در ادامه هدف از برگزاری مسابقات بتن را ارتقای دانش و مهارت مدیران کنترل کیفیت واحد‌های بتن و نیز ارتقای کیفیت بتن تولیدی در جهت افزایش مقاومت سازه‌های بتنی اعلام کرد و گفت: افزایش و استحکام بتن افزایش هزینه تولید را در بردارد

وی یاداور شد: به‌دلیل افزایش مقاومت و طول عمر سازه در بلندمدت کاهش هزینه تولید را شاهد خواهیم بود. از طرفی، تولیدکنندگان باید متعهد به تولید بتن باکیفیت در راستای ایمنی و سلامت مردم باشند.

سجادی در ادامه افزایش نظارت‌ها بر آسانسور‌های مراکز عمومی، ادارات و دستگاه‌های اجرایی و بیمارستان‌ها را اعلام کرد و از مالکان و بهره‌برداران خواست در جهت ایمنی و سلامت استفاده‌کنندگان از آسانسور‌ها برای اخذ گواهی‌نامه تأییدیه آسانسور‌ها اقدام کنند.

وی با اشاره به معرفی برخی متخلفان این حوزه به قوه قضائیه، اعلام کرد با متخلفان وفق مقررات سازمان ملی استاندارد برخورد خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *