دبیر مدرسه تئاتر شبستان در ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور گفت: این مدرسه با هدف تقویت ظرفیت‌های هنری و فرهنگی در ستاد امور مساجد کشوری برگزار شده است.

به گزارش پایگاه خبری پاژنگار، حسین عالم بخش در آیین اختتامیه اولین دوره آموزشی مدرسه تئاتر شبستان در هنرستان هنرهای زیبای مشهد اظهار کرد: هنرهای نمایشی شامل بازیگری، کارگردانی، تئاتر عروسکی و نمایشنامه نویسی است.

وی افزود: در فاز اول قرار است در مرکز ۹ استان گیلان، خراسان رضوی، ایلام، کرمانشاه، آذربایجان شرقی، زنجان، بندرعباس و قشم، فارس و تهران برگزار شود که تاکنون در دو شهر رشت و مشهد این دوره اجرا شده است.

مشاور هنری فهما با اشاره به تئاتر معروف سنگلج که توسط کانون قمر بنی هاشم در روستای مرزی بالاسوار در جشنواره تئاتر فجر مقام آورد، بیان کرد: وظیفه تئاتر، در همه جای دنیا ارتقای سبک زندگی است. کار تئاتر مقدس است و ما در مقابل سرمایه ارزشمند زمان و تک تک ثانیه‌های مخاطب مسئولیم.

عالم بخش از راه اندازی سامانه فضای مجازی استان‌ها در ستاد مرکزی امور مساجد نیز خبر داد و عنوان کرد: عمر این سامانه یک هفته است و علاوه بر مشاوره به علاقمندان در تمامی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور، دوره‌های آموزشی نیز در سامانه بارگذاری خواهد شد.

این نویسنده و کارگردان تئاتر گفت: ۲۶ هزار کانون فرهنگی هنری در کشور وجود دارد که نمی‌توان در همه آنها از سوی مرکز دوره‌های جداگانه برگزار کرد اما امید به رونق مدرسه شبستان در تمامی کانون‌ها داریم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *