مدیر موسسه فرهنگی مجمع نکوداشت غدیر با بیان این که خطبه غدیر تنها عبارت “من کنت مولاه فهذا علی مولاه” نیست، گفت: خطبه غدیر خطبه‌ای طولانی، پرمحتوا و به عبارتی فرهنگ جامعی از ولایت و امامت ائمه(ع) است.

به گزارش پایگاه خبری پاژنگار، دکتر حسین فلاح  در نشست خبری با اصحاب رسانه در مجتمع سیتی استار گفت: به منظور ترویج محتوای با ارزش خطبه غدیر تعداد ۲۰ هزار نسخه از خطبه آماده توزیع در شهر مشهد شده است.

وی اظهار کرد: هرچند صحت و تواتر خطبه غدیر بسیار است اما متأسفانه این خطبه، غریب و مظلوم واقع شده است و تعلیم و آموزش معارف و آموزه‌های این خطبه با ارزش باید مورد توجه نهادهای فرهنگی و سازمان های متولی تعلیم و تربیت قرار گیرد.

فلاح افزود: ۳۰ تابلوی شهری نیز با هدف نشر مفاهیم خطبه غدیر طراحی و آماده نصب شده است و تا روز مباهله در ۲۲ تیرماه زینت بخش نقاط مختلف شهر خواهد بود.

مدیر مجمع نکوداشت غدیر با اشاره به برنامه های مورد نظر برای اجرا در این عید سعید گفت: جشن مردمی در خیابان حر عاملی در شب عید، برپایی ۶۰ ایستگاه صلواتی، توزیع بیش از ۴۰ هزار پرس غذای گرم و توزیع بسته‌های معیشتی در حاشیه شهر مشهد از جمله این برنامه‌هاست.

فلاح افزود: برگزاری جشن غدیر برای جامعه ناشنوایان در تالار شهر و همچنین ویژه معتادان متجاهر در کمپ ترک اعتیاد و ویژه کودکان در مجتمع قلم قاسم آباد از دیگر برنامه هایی است که برای گروه های خاص در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: برگزاری تئاتر در مجتمع شهدای سلامت ویژه بانوان، دعوت پزشکان محب اهل بیت(ع) با تخصص های مختلف برای اهدای هدایا و تبلیغ پیام غدیر به مراجعان خود، برگزاری جشن همراه با کلاس آموزشی برای جمعی از تاکسیرانان به منظور اقدامات تبلیغی برای مسافران در سطح شهر نیز از دیگر مواردی است که می‌توان به آنها اشاره کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *