همزمان با آغاز ماه محرم نمایشگاه حسینیه ای به وسعت یک شهر در گذر گلستان مشهد برگزار می شود

به گزارش پایگاه خبری پاژنگار، یوسف اسماعیل زاده معاون فرهنگی هنری سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری مشهد در نشست خبری اعلام برنامه‌های دهه اول محرم اظهار کرد: امسال مانند دو سال گذشته ما بانی برگزار مراسمات نیستیم و فقط برگزاری مراسمات که توسط مردم و هیئت ها برگزار می شود را تسهیل می کنیم.

معاون فرهنگی و هنری سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد در زمینه تسهیل‌گری برگزاری مراسمات عزاداری بیان کرد: برگزاری نمایشگاه حسینیه ای به وسعت یک شهر که محصولات فرهنگی برای فضاآرایی مورد نیاز هیئت ها و مردم است و همچنین اقلامی جهتی پذیرایی در موکب ها با تخفیف ارائه می شود.

وی برگزاری این نمایشگاه را با همکاری شورای هیئات مذهبی و امور مساجد دانست و افزود: هیئت ها و تکایایی که توسط این دو ارگان معرفی می شوند دارای تخفیف ویژه می شوند و همچنین همه شهروندان می توانند از این نمایشگاه خرید و از تخفیفات آن بهره مند شوند.

اسماعیل زاده گفت: ما امسال در فضاآرایی مردمی دخالت نخواهیم کرد و اقلام به هیئت‌ها ارائه می‌شود تا کار به صورت مردمی انجام گیرد.

معاون فرهنگی و هنری سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد سامانه سما که متعلق به مشارکت های مردمی است را معرفی کرد و ادامه داد: تشکل های مردمی می توانند در این سامانه ثبت نام و اقلام مورد نیازشان را عنوان کنند.

وی یکی از کارهای مدنظر امسال نصب پرچم های عرضی با مشارکت هیئت ها است که فضا سازی بسیار خوبی در سطح شهر دارند و افزود: شهرداری در تولید، طراحی، خریداری، نوشتن، نصب این پرچم ها بصورت مشارکتی با هیئت ها همکاری می کند.

وی یکی دیگر از کارهای انجام شده را شناسایی ۵۰۰ نقطه از شهر برای ایستگاه های صلواتی عنوان کرد که با راهور این کار انجام شده است و گفت : باید به این نکته توجه کرد که در برخی نقاط تقاضا زیاد است و در برخی نقاط شهر کمتر و ما تمام پیش بینی ها را انجام داده ایم و مردم نیز نسبت به ترافیک ایجاد شده سعه صدر داشته باشند.

اسماعیل زاده در پایان افزود: برای تبلیغات و اطلاع رسانی هیئت ها نیز مکان هایی مانند سال های قبل پیش بینی شده است تا تبلیغات در گوشه و کنار شهر زیبایی بصری شهر را بهم نریزد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *