مدیرعامل شرکت صنایع پیشرفته رضوی با بیان این که آستان قدس سه سال است که در حوزه دانش بنیان ورود کرده افزود: آستان قدس رضوی بر اساس تاکید تولیت آن، در حمایت از شرکت های دانش بنیان نگاه سودجویانه ندارد و این نوع نگاه و سود آن حرام است.

به گزارش پایگاه خبری پاژنگار ، مجتبی بهنام مدیرعامل شرکت صنایع پیشرفته رضوی در نشست خبری با اصحاب رسانه در محل قدیم کارخانه فند آبکوه افزود: در حمایت از شهرک های دانش بنیان تصدی‌گری نمی‌کنیم، بلکه سهام ما زیر ۵۰ درصد است و پس از سه تا پنج سال سهام خود را به همان شرکت و یا دیگران واگذار می‌کنیم.

وی اظهار داشت: نیازمند یک دفتر و شعبه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در شرق کشور هستیم تا فناوران برای انجام یک کار کوچک اداری نیازمند سفر به تهران نباشند. وقتی جوانان در گیرودار و پیچ و خم اداری و دوندگی های مربوط به آن باشند به جایی مهاجرت می‌کنند که فرصت و حمایت بیشتری از آنان شود چنان که هم اینک شاهد مهاجرت نخبگان هستیم.

بهنام با بیان این که تاکنون در ۱۰ شرکت سرمایه گذاری شده که دو مورد آن به سود رسیده اند، گفت: درمان، تجهیزات صنعتی ، ارتباطات و هوا فضا از جمله محورهایی است که در شرکت های دانش بنیان مورد حمایت قرار گرفته است. هر شرکت سه تا پنج سال نیاز دارد تا به سوددهی برسد.

همچنین دبیر دومین رویداد درگاه عرضه و تقاضای محصولات و خدمات دانش بنیانی(دعوت) در ادامه این نشست افزود: محورهای اصلی این رویداد که ۲۵ آبان ماه امسال توسط شرکت صنایع پیشرفته رضوی برگزار می شود، شامل دارو، اقتصاد دیجیتال در سلامت و تجهیزات و ملزومات پزشکی است.

محمد مزیدی افزود: با توجه به اهمیت موضوع جمعیت، فرزند آوری و با توجه به افزایش آمار مبتلایان به دیابت و مشکلاتی که این بیماری برای مردم ایجاد می‌کند، این دو موضوع نیز به عنوان محورهای ویژه رویداد مزبور انتخاب شده‌اند.

وی با بیان این که ۳۱ شهریور آخرین مهلت ارسال آثار است، بیان کرد: هدایای نقدی، عقد قراردادهای خرید تضمینی و حمایت برای تولید یا توسعه محصول از جمله مزایای حضور در این رویداد است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *