معاون فرهنگی کمیته امداد خراسان رضوی گفت: اردوی های راهیان پیشرفت در سه دوره برای دو هزار دانش آموز تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) استان برگزار می شود.

به گزارش پایگاه خبری پاژنگار، محمد افشارنیا در خصوص “اردوی راهیان پیشرفت” بیان کرد: موسسه فرهنگی آموزشی شتاب دهنده ای بر اساس تفاهم نامه ای که با کمیته امداد دارد، آموزش ها را به دانش آموزان پایه ۱۰ الی ۱۲ هنرستان در رشته های متناسب با تحصیل ارائه می دهد.

معاون فرهنگی کمیته امداد خراسان رضوی با بیان این که شش هزار و 230 نفر از دانش آموزان پایه دهم تا دوازدهم تحت حمایت کمیته امداد استان در رشته های فنی و حرفه ای وکاردانش مشغول به تحصیل هستند، گفت: این موسسه دانش آموزان تحت حمایت را رصد و تعداد دو هزاردانش آموز را برای گذراندن دوره های آموزشی پایش کرده است.

وی گفت: در قالب این اردو دانش آموزان شناسایی شده در اردوها ، اگر نیاز به مهارت خاصی در رشته های اختصاصی داشته باشند، با همکاری موسسه شتاب دهنده دوره های آموزشی برای آشنایی بیشتر با رشته ای که تحصیل می کنند، و آینده شغلی آن رشته، برگزار می کند.

افشارنیا افزود: دانش آموز در سه دوره دو روزه و در هر دوره به تعداد بیش از ۶۴۰ دانش آموز در قالب اردوی های راهیان پیشرفت به مشهد مقدس مشرف می شوند، و ضمن ارائه این آموزش ها در قالب کارگاه ها، از پارک های علم و فناوری برای آشنایی با بازار کار و ترسیم آینده شغلی خود بازدید می کنند.

وی تصریح کرد: دوره اول این دوره ها ۱۱ و ۱۲ مرداد، دوره دوم ۲۵ و ۲۶ مرداد و دوره سوم ۱و ۲ شهریور ماه برگزار می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *