مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی از امضای تفاهم نامه همکاری با اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای خراسان رضوی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری پاژنگار، سید جواد موسوی با بیان این مطلب افزود: تحقق سند سیاست‌های کلی اشتغال و آموزش نیروی انسانی متخصص، ماهر و کارآمد متناسب با نیازهای بازار کار و ارتقای توان کارآفرینی، توسعه و ارتقاء همکاری‌های دو جانبه بخشی از این تفاهم نامه است .

وی افزود : به منظور فراهم کردن زمینه‌های ارتباط مهارت‌های صنایع‌دستی، همکاری و مشارکت در اجرای آموزش‌های مهارتی مورد نیاز بازار کار، به منظور هم‌افزایی و استفاده از ظرفیت بالقوه دو دستگاه، شناسایی مشاغل موجود و آینده پژوهی در حوزه‌های مشاغل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و نیازسنجی، برنامه‌ریزی ساماندهی و اجرای دوره‌های آموزشی تخصصی و مهارتی و ارزشیابی از جمله اهداف این تفاهم نامه است.

مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی ادامه داد: هم‌چنین راه‌اندازی مراکز مشترک مهارتی با همکاری بخش خصوصی و دولتی در سطح شهرستان‌های استان با توجه به پتانسیل موجود، راه‌اندازی مراکز مهارت‌آموزی در محیط کار واقعی به منظور احیای هنرهای سنتی و صنایع‌دستی منسوخ شده یا در معرض منسوخ شدن از دیگر اهداف این تفاهم‌نامه است.

موسوی تصریح کرد: به منظور اجرای صحیح و دقیق مفاد این تفاهم‌نامه و نحوه بررسی مدارک صادره از اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای و پذیرش توسط اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی برای بازار کار مرتبط، کمیته متشکل از نمایندگان تام الاختیار تشکیل خواهد شد.

 

او با اشاره به تعهدات مشترک در این تفاهم نامه گفت: اعتباربخشی به گواهینامه‌های صادره توسط دو دستگاه برای مشاغل مرتبط با فعالیت‌های اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی، استفاده از امکانات و ظرفیت نیروی انسانی متخصص برای اجرای دوره‌های آموزشی ویژه مربیان کشوری از تعهدات مشترک این تفاهم نامه است.

این تفاهم‌نامه توسط سید جواد موسوی مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی و امیر دائی صراف مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای خراسان رضوی امضا و مبادله شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *