بیست و سومین دوره مسابقات قرآن کریم زنان شاغل و خانواده‌های کارکنان نیروی زمینی محوری ارتش جمهوری اسلامی ایران در مشهد به کار خود پایان داد

به گزارش پایگاه خبری پاژنگار، امیر سرتیپ کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران درآئین اختتامیه بیست‌ وسومین دوره مسابقات قرآن خانواده‌های نیروی زمینی ارتش که در محل مهمانسرای ثامن‌الائمه مشهد برگزار شد، اظهار کرد: سازمان عقیدتی سیاسی بالاخص نیروی زمینی پرچمدار نگهبانی عملی از قرآن و عترت رسول‌الله است.

وی با با بیان این که صراط مستقیم در هر عصر و زمانی نماد عینی دارد، افزود: امروز در زمان غیبت امام معصوم، ولایت فقیه به نمایندگی از ائمه و رسول گرامی اسلام، نماد عینی و ‌مجسم صراط مستقیم است.

فرمانده نیروی زمینی ارتش با تاکید بر اهمیت حضور قاریان قرآن در جامعه، بیان کرد: قاری قرآن یک فرشته الهی است که پیام قرآن را منتقل می‌کند. امروز قرآن کریم توسط فرشتگان زمینی که همان قاریان و حافظان هستند، جامعه را نورانی می‌کند.

وی ضمن ابراز خرسندی و خوشنودی نسبت به خدمت‌گذاری به قرآن که در نیروی زمینی ارتش صورت گرفته است، گفت: امروز ارتش ایران قرآنی و الهی است و همان طور که رهبر انقلاب نیز فرمودند، ارتش ما مصداق “اشدا علی الکفار و رحما بینهم” است. این اتفاقات در سایه تربیت قرآنی رخ داده است. امروز به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی در نیروی زمینی ارتش ۲۰ هزار حافظ قرآن داریم و این به معنای حضور ۲۰ هزار فرشته زمینی است.

همچنین حجت‌الاسلام و المسلمین شعبانعلی صالحی‌نسب، رئیس اداره عقیدتی سیاسی نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران در ادامه این مراسم با بیان این که مسابقات امسال به صورت یگانی برگزار شده است، عنوان کرد: امسال حدود شش هزار نفر به صورت یگانی در مسابقات شرکت کرده‌اند. این مسابقات در هفت مرحله برگزار و در این دوره ۳۳۰ نفر شرکت کردند که در نهایت با ضرب این عدد در تعداد افراد خانواده‌شان، امروز در خدمت حدود هزار و 400 نفر از قرآنی‌ها هستیم. این تعداد از سراسر کشور در مسابقات حضور دارند. همچنین امسال مسابقات قرآنی خواهران شاغل نیز جدا شده است.

وی با بیان این که امسال برای وضعیت موجود و وضعیت مطلوب تعاریفی را ارائه دادیم، افزود: به عنوان مثال از عقیدتی سیاسی‌ها خواستیم تا تعداد حافظان قرآن را در یک برنامه زمانی خاص افزایش دهند. تغییر وضع موجود به وضع مطلوب باعث شد امروز تعداد حافظان قرآن افزایش یابد. امیدواریم بتوانیم بر اساس یک برنامه پنج ساله و در راستای تدابیر قرآنی مقام معظم رهبری، به تعداد ۳۶ هزار حافظ قرآن در نیروی زمینی ارتش برسیم.

رئیس اداره عقیدتی سیاسی نیروی زمینی ارتش با اشاره به صدور دستورالعل فرمانده نیروی زمینی ارتش در ارتباط با ارتقاء نیروهای حافظ قرآن، اظهار کرد: علاوه بر ارتقاء درجه و امتیازات موجود، امتیازات دیگری نیز در این دستورالعمل گنجانده شده است.

لازم به ذکر است بیست و سومین دوره مسابقات قرآن کریم زنان شاغل و خانواده‌های کارکنان نیروی زمینی محوری ارتش جمهوری اسلامی ایران روز ۱۴ مرداد در مشهد آغاز شد ودر این مسابقات ۲۵۰ نفر از برگزیدگان هفت منطقه نیروی زمینی به میزبانی قرارگاه منطقه‌ای شمال شرق ارتش تا امروز با هم رقابت کردند

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *