مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب مشهد با بیان این که امسال در مشهد فقط 70  میلیمتر بارش باران داشته ایم ، گفت : مشهد خشک ترین شهر کشور است

به گزارش پایگاه خبری پاژنگار، حسین اسماعیلیان، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مشهد در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: یکی از بی‌سابقه ترین سال های بی آبی مشهد را سپری می‌کنیم.

وی افزود: در مشهد ۵۰ درصد آب شرب وابسته به منابع آب سطحی و سدها است. در سال گذشته پیش‌نویس برنامه کلان آب مشهد تهیه و به دو مرجع ستاد آب استان و وزارت نیرو ارائه شد. بر اساس آن برنامه نیاز پیک این شهر ۱۲ هزار و ۷۰۰ لیتر بر ثانیه است، که در حال حاضر با حدود ۸ هزار و ۲۰۰ لیتر بر ثانیه مواجه‌ایم.

وی با اشاره به این که ۱۱ پروژه با اعتبار چهار هزار میلیارد تومان داشتیم که وارد مدار بهره‌برداری شده است، عنوان کرد: در کنار کلان شهر مشهد، شهرهای اطراف مشهد را داریم. تعداد روستاهای تحت پوشش از ۲۲۲ روستا به ۳۰۰ روستا رسیده است.

اسماعیلیان خاطر نشان کرد: این روستاهایی که تحویل گرفته‌ایم روستاهایی بوده‌اند که مشکل آب داشتند. با این اقدام جمعیت تحت پوشش به ۹۶ درصد رسیده است. روستاهایی که به آبفای مشهد تحویل نشده آنهایی است که مشکل آب ندارند.

مدیرعامل آبفای مشهد خاطر نشان کرد: یک درصد مشترکین مشهد پنج درصد آب را مصرف می‌کنند، حدود ۷۸ درصد مشترکین الگوی مصرف را رعایت می‌نمایند. تمام اقداماتی که آبفای مشهد انجام داده ، برای پیشگیری است. یک بسته در چهار حالت تعریف کرده‌ایم که با توجه به آن وضعیت اقدامات پیش بینی شده است.

اسماعیلیان تاکید کرد: برای ۱۶ دستگاه دولتی مرتبط الزاماتی مشخص شده است. شهرداری مشهد نیز مکلف به رعایت الزاماتی گردیده که خوشبختانه همکاری خوبی داشته است. بخش عمده آب شهرداری مشهد از منابع غیر شرب است و فقط دو میلیون مکعب از آب شرب بوده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *