مدیریت شرکت پروژه های نمایشگاهی از برگزاری پنجمین نمایشگاه تخصصی یراق‌آلات و ماشین‌آلات صنعت چوب، مبلمان و صنایع وابسته 18 لغایت 21 مهرماه سال جاری در مشهد خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری پاژنگار، علیرضا صدرزاده مشهد را بازار بزرگ مصنوعات چوبی دانسته و اذعان کرد: بازار صنایع چوبی و محصولاتی که از چوب درست می‌شوند به چند دلیل در مشهد رونق بالایی دارد، اول آن که کلانشهر مشهد با در نظر گرفتن حاشیه‌شهر، حدود 5 میلیون جمعیت دارد که همه‌گی مصرف‌کننده مصنوعات چوبی هستند.

وی افزود: بخش زیادی از صنایع چوب، وابسته به صنعت ساختمان و تزئینات چوبی ساختمان است. با توجه به حجم بالای ساخت و ساز در مشهد، می‌توان به جرات گفت که صنعت چوب هم در این کلانشهر رونق بالایی دارد.

دکتر صدرزاده مشهد را مامنی برای سرمایه‌گذاری مسکن دانست و اظهار کرد: دومین دلیل رونق بالای بازار صنایع چوب در مشهد، این است که بسیاری از شهرهای شرق کشور به واسطه وجود مضجع شریف رضوی در این شهر، ترجیح‌شان این است که برای خرید ملک یا سرمایه‌گذاری به مشهد مراجعه کنند لذا حتی در زمان رکود مسکن در کشور، بازهم ساخت و سازها در مشهد متوقف نمی‌شود.

وی با اشاره به وجود 50 درصد از واحدهای اقامتی کشور در مشهد، تاکید کرد: پذیرایی و میزبانی از 30 میلیون زائر در سال نیز حجم ساخت و ساز اماکن اقامتی و هتل‌ها و.. را افزایش می‌دهد و این جمعیت نیز همه به خرید، تفریح، اسکان و .. در این شهر نیاز پیدا خواهند کرد لذا این موضوع هم به رونق این بازار در مشهد دامن می‌زند.

مدیرعامل شرکت مدیریت پروژه‌های نمایشگاهی با بیان این که تولید مصنوعات چوبی به دانش فنی خیلی بالایی نیاز ندارد، تصریح کرد: خیلی‌ از علاقه‌مندان با یک آموزش ساده می‌توانند این کار را یاد بگیرند لذا برای شروع این حرفه، نیاز به سرمایه‌گذاری کلان، کارخانه و آموزش‌های پیچیده نیست و افراد می‌توانند با کارگاه‌های کوچک نیز سهمی از این بازار داشته باشند.

علیرضا صدرزاده افزود: تعدد کارگاه‌ها، مجموعه‌های تولیدی و همچنین تحولات صنعت چوب در سال‌های اخیر، موجب شده تولیدکنندگان برای داشتن بازار فروش خوب، به تجهیزات و ماشین‌آلات این صنعت نیز نیاز پیدا کنند که این موضوع هم ضرورت برگزاری این نمایشگاه را دوچندان می‌کند.

وی بیان کرد: کلانشهر مشهد به عنوان بزرگ‌ترین شهر شرق کشور، بارانداز توزیع خیلی از کالاها برای ارسال به سایر نقاط استان و شهرهای اطراف است به این منظور تولیدکنندگان شهرهای استان نیز ماشین‌آلات و ابزارهای مورد نیاز خود را از مشهد تامین می‌کنند.

صدرزاده تاکید کرد: لذا بازار صنعت چوب در مشهد بازاری فعال، تشنه و پرتقاضا است چرا که توزیع متریال و ماشین‌آلات این صنعت به دیگر شهرهای مجاور نیز از این شهر صورت می‌گیرد.

گفتنی‌ست پنجمین نمایشگاه تخصصی یراق‌آلات و ماشین‌آلات صنعت چوب، مبلمان و صنایع وابسته 18 لغایت 21 مهرماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی مشهدمقدس برگزار خواهد شد. علاقه‌مندان می‌توانند برای شرکت در این رویداد به آدرس epma.ir/new/yaragh مراجعه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *